Zamknij

Micro manicure to minimalistyczny trend w stylizacji paznokci. Postaw na prostotę w eleganckim wydaniu

26.01.2021 12:29
manicure
fot. Shutterstock

Ten minimalistyczny trend od kilku miesięcy robi furorę na Instagramie. Influencerki zrezygnowały z ozdabiania paznokci finezyjnymi wzorami i wybrały prostotę. Micro french manicure stał się dla nich strzałem w dziesiątkę.

Micro french manicure jest idealną alternatywą dla klasycznej, francuskiej wersji. Dzięki niemu dodamy naszym dłoniom delikatności i ponadczasowej elegancji. Ponadto bez większego problemu wykonasz go samodzielnie w domowych warunkach.

Micro french manicure - co to jest?

W czasie pandemii koronawirusa zaczęłyśmy doceniać prostotę. W związku z tym w branży modowej i urodowej narodziły się nowe, minimalistyczne trendy. Nawet w dziedzinie manicure zauważamy spore zmiany.

Jeszcze niedawno influencerki tworzyły na swoich płytkach szalone ozdoby, które wymagały niezwykłej precyzji i wprawy. Ale teraz zaczęły stawiać na minimalistyczne stylizacje paznokci w stylu micro french manicure.

Micro french manicure polega na zdobieniu krawędzi płytek prostymi kreskami w różnych kolorach. Choć przypomina tradycyjny french manicure lub neon french manicure, nie powinno się stawiać między nimi znaku równości. W wersji micro namalowane linie są znacznie cieńsze, bardziej dyskretne.

Micro manicure to nowoczesne podejście do tradycyjnego francuskiego manicure. Główną różnicą między nimi jest grubość końcówki - twierdzi stylistka paznokci Harriet Westmoreland.

Aby wykonać micro french manicure, na początku nanieś cienkie linie lakierem w białym lub innym kolorze. Następnie użyj transparentnej emalii i gotowe! Poniżej prezentujemy kilka wybranych propozycji inspirowanych tym trendem.

Chcesz wypróbować oryginalny manicure? Postaw na wzorki!