Zamknij

Manicure kauczukowy to świetna alternatywa dla hybrydy. Zobacz, na czym polega

29.09.2022 13:26

Manicure kauczukowy to połączenie dwóch popularnych stylizacji - manicure hybrydowego oraz żelowego. Idealnie sprawdzi się u pań o kruchych paznokciach.

Manicure kauczukowy: co to, jak zrobić, cena, opinie?
fot. Shutterstock

Trendy w stylizacji paznokci co jakiś czas się zmieniają. Nie jest to taka rotacja jak w przypadku mody, jednak raz na jakiś czas zupełnie nowy manicure podbija salony kosmetyczne. Kilka lat temu kobiety uwielbiały paznokcie żelowe. Potem ustąpiły one miejsca manicure hybrydowemu, który do dziś święci triumfy. Coraz więcej pań decyduje się jednak na połączenie obu stylizacji. Taką możliwość daje nam... manicure kauczukowy. Zobaczcie, na czym on polega i w jaki sposób wykonać go samemu w domu krok po kroku.

Zobacz także: Jak wzmocnić łamliwe paznokcie? Dzięki tym trikom twój manicure będzie wytrzymały

Manicure kauczukowy: co to i na czym polega?

Nie możesz się zdecydować, czy wolisz manicure hybrydowy, czy żelowy? Zawsze możesz połączyć obie stylizacje paznokci i stworzyć... manicure kauczukowy.

Jest to technika idealna dla pań o łamliwych paznokciach. Wzmacnia bowiem płytkę jak żadna inna stylizacja i jest jeszcze trwalsza niż "hybryda", co sprawia, że doskonale sprawdza się u kobiet, które np. muszą często moczyć ręce.

Manicure kauczukowy wykonuje się przy pomocy dwóch produktów - bazy do hybrydy i żelu budującego. W ten sposób możemy pomalować nasze naturalne płytki lub nawet je przedłużyć. 

Zobacz także: Zapłaciła ponad 390 zł za manicure. Nie o taki efekt jej chodziło...

Jak zrobić manicure kauczukowy?

Manicure kauczukowy można zrobić samemu w domu. Wystarczy mieć w swoim asortymencie lampę UV do paznokci żelowych lub hybrydowych. 

Na początku przygotowujemy paznokcie do stylizacji - piłujemy je i usuwamy skórki. Następnie polerujemy płytkę blokiem polerskim, a potem odtłuszczamy ją przy użyciu cleanera. Nakładamy gotową bazę kauczukową i utwardzamy ją pod lampą. Potem malujemy paznokcie lakierem i ponownie wkładamy pod lampę. Na końcu nakładamy top i jeszcze raz utwardzamy. 

Manicure kauczukowy: ile kosztuje? 

Manicure kauczukowy coraz częściej jest też dostępny w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jego koszt nie różni się znacznie od paznokci hybrydowych - kosztuje w granicach 100-150 zł. Cena samej bazy kauczukowej wynosi natomiast około 35 zł. 

Wypróbujecie tę technikę? 

Zobacz także: Poszła do salonu na manicure. "Kosmetyczka powinna iść za to do więzienia"

loader
Modne paznokcie na 2022 rok: TOP 10 inspiracji prosto z Instagrama
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: polki.pl/kobietamag.pl