Zamknij

Lakier termiczny zmienia kolor pod wpływem temperatury! W jaki sposób należy go używać?

21.04.2020 12:50
manicure
fot. Shutterstock

Lakier termiczny różni się od pozostałych lakierów do paznokci tym, że zmienia kolor pod wpływem wzrostu temperatury - im wyższa, tym staje się jaśniejszy. Z naszego artykułu dowiesz się, w które produkty warto zainwestować.

W większości kolekcji marek specjalizujących się w produktach do manicure znajdziemy lakier termiczny zmieniający odcień pod wpływem zmiany temperatury. W związku z tym, że końcówki paznokci mają niższą temperaturę, kolor lakieru jest ciemniejszy niż na płytce. 

Lakier termiczny - jaki efekt zapewnia?

Lakier termiczny zapewnia błyskawiczną zmianę koloru w miejscach, gdzie temperatura paznokcia jest niższa, czyli na końcówkach płytek. Zaś w przypadku podwyższenia temperatury, barwa lakieru staje się automatycznie jaśniejsza. Cena lakieru termicznego waha się od 10 do nawet 60 zł w zależności od ceny ustalonej przez producenta.

Odcień lakieru zmienia się też w sytuacjach, gdy zmienia się temperatura na zewnątrz, np. podczas wkładania dłoni do zimnej lub ciepłej wody, gdy wychodzimy na mróz lub na upał. Kolorystyczny kontrast po nałożeniu lakieru termicznego widoczny jest gołym okiem. Efekt, który osiągniemy, może przypominać klasyczny french manicure lub pastelowy french manicure.

 Lakier termiczny - jak go stosować?

Do wyboru mamy hybrydowy lakier termiczny w wielu wersjach kolorystycznych - od jasnych pasteli po ciemne burgundy czy granaty. Lakier termiczny hybrydowy nakłada się tak samo jak każdy inny lakier hybrydowy. Potrzebna jest do niego lampa UV lub LED, baza oraz top coat.

Na początku nakładamy na płytki bazę i wkładamy paznokcie pod lampę. Następnie nanosimy 2 warstwy lakieru termicznego (po każdej warstwie wkładamy paznokcie pod lampę na około 2 min.), a następnie malujemy płytki bezbarwnym top coatem i znów wkładamy paznokcie pod lampę. Efekt będzie utrzymywał się do 2 tygodni.

Lakier termiczny - przegląd propozycji

Zastanawiasz się, jaki lakier termiczny wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka wybranych propozycji. Wybierz tę, która podoba ci się najbardziej.

1. Silcare Color It! Hybrid Gel Premium Thermo, 9,99 zł

pol_pm_SILCARE-COLOR-PREMIUM-LAKIER-HYBRYDOWY-THERMO-2620-73036_3

2. Lakier termiczny hybrydowy PROLAQ, 55 zł

Lakiery hybrydowe PROLAQ

3. NeoNail Hybrid Nail Polish, lakier termiczny hybrydowy, ok. 52 zł

product-18916

Ten projekt robi furorę na świecie. Wszystko dlatego, że na zdjęciach pozują gwiazdy wraz ze swoimi młodszymi wcieleniami!