Zamknij

Konturowanie paznokci optycznie wydłuża płytkę i wyszczupla dłonie. Na czym polega ten manicure?

29.04.2022 14:18

Dzięki konturowaniu paznokci można optycznie wydłużyć płytkę i wysmuklić dłonie. Nic więc dziwnego, że kobiety wprost oszalały na punkcie tego najnowszego trendu. Sprawdzamy, na czym polega ten manicure i jak go wykonać.

Konturowanie paznokci optycznie wydłuża płytkę i wyszczupla dłonie. Na czym polega ten manicure?
fot. SHUTTERSTOCK

Z pewnością każda z nas słyszała o konturowaniu twarzy, a część kobiet przynajmniej raz wypróbowała tego typu make-up na sobie. W końcu swego czasu był to najgorętszy trend makijażowy. Metoda spopularyzowana przez Kim Kardashian pozwala optycznie wyszczuplić twarz, podkreślić kości policzkowe, a jednocześnie ukryć mankamenty urody.

Ostatnio jednak kobiety coraz częściej zaczęły stawiać na naturalny look. Na początku 2022 r. pisaliśmy, że głośno zrobiło się o konturowaniu włosów, które pozwala uzyskać zbliżony efekt, jak przy modelowaniu buzi, ale bez konieczności nakładania mnóstwa kosmetyków na twarz. Teraz z kolei przyszedł czas na... konturowanie paznokci.

Na czym polega konturowanie paznokci?

Nail contouring, czyli konturowanie paznokci to najnowszy trend w ich stylizacji. Kobiety wprost oszalały na jego punkcie. Nie ma się zresztą co dziwić. Za pomocą tego prostego triku można nie tylko wydłużyć płytkę paznokcia, ale i optycznie wyszczuplić dłonie. 

Niewątpliwą zaletą tego manicure jest również to, że można go wykonać samodzielnie w domu. Jak to zrobić? Na początku malujemy paznokcie jasnym lub bezbarwnym lakierem. Następnie na środku płytki wykonujemy pionową linię. Może być zarówno cienka, jak i gruba - jej rozmiar zależy jedynie od naszych preferencji. Kreskę robimy kolorowym lakierem.

Zobacz także: Manikiurzystka pokazała najgorsze trendy w stylizacji paznokci. Nie zawsze warto kierować się modą

Bardzo ważne jest to, aby boki paznokcia były niepomalowane. Dzięki temu osiągniemy efekt smukłych dłoni. Na koniec nakładamy tzw. top coat, który utrwali nasz manicure.

Modne paznokcie wiosna 2022

Oprócz nail contouring popularność w ostatnim czasie zdobyły także inne trendy w stylizacji paznokci. W najbliższych miesiącach królować będą m.in. swirl nails oraz matcha nails. Ponadto modnym manicure na wiosnę 2022 jest jelly nails, który przypomina przezroczystą galaretkę.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader
Modne paznokcie na 2022 rok: TOP 10 inspiracji prosto z Instagrama
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/dziendobry.tvn.pl/wizaz.pl