Zamknij

Japońskie paznokcie: na czym polega manicure japoński i jak go wykonać

08.01.2021
Aktualizacja: 22.01.2021 10:24
Dziewczyna robi manicure dłoni
fot. Shutterstock

Japońskie paznokcie słyną z połysku i mocnego odżywiania. Sekretem nie jest wcale DNA Japonek, lecz… japoński manicure, czyli pradawna metoda dbania o paznokcie, która zdobywa coraz większą popularność także w Polsce. Sprawdź, na czym polega manicure japoński!

Japonki, podobnie zresztą jak ich sąsiadki z Korei, od pewnego czasu coraz chętniej dzielą się ze światem swoimi urodowymi trikami. Okazuje się jednak, że mieszkanki Kraju Kwitnącej Wiśni od setek lat znają sekret, który dopiero niedawno wyszedł na światło dzienne.

Mowa oczywiście o japońskim manicure - pradawnej metodzie dbania o zdrowe, mocne i lśniące paznokcie. Sprawdź, na czym polega japoński manicure. Być może to właśnie on pomoże twoim paznokciom odzyskać blask i piękny wygląd!

Japońskie paznokcie - co to jest manicure japoński

Zabieg manicure japońskiego, zwanego też od pewnego czasu metodą P.Shine, praktykowany jest w Japonii już od... 400 lat. Jego początki sięgają tamtejszych arystokratek, które poszukiwały sprawdzonej metody na idealnie gładkie i błyszczące paznokcie, które jednocześnie prezentowałyby się naturalnie. W ramach tych poszukiwań wypracowano metodę polegającą na nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi substancjami, które dają niesamowity efekt. Paznokcie stają się dzięki temu mocniejsze, gładsze, a w dodatku błyszczą niczym rzadkie i drogocenne różowe perły.

Zobacz także: Ten manicure wzbudza w ostatnim czasie sporo kontrowersji. Zobaczcie, jak wyglądają negative space jelly nails

Zabieg japoński na paznokcie: jak dbać o płytkę paznokcia

Stan twoich paznokci w dużej mierze uzależniony jest od ogólnego stanu twojego organizmu. Zmęczenie, stres, zła dieta i niedobór witamin - wszystko to może wpływać na kondycję skóry, włosów, ale i również paznokci - które stają się kruche, łamliwe, mają niezdrowy, żółty kolor i nie chcą rosnąć. I chociaż to właśnie od zmiany diety i stylu życia zależy najwięcej, to japoński manicure może pomóc w odbudowie płytki paznokcia i sprawić, że twoje dłonie znowu będą zachwycały.

Skąd to magiczne działanie japońskiego manicure? To zasługa wcieranych podczas zabiegu w płytkę paznokcia witamin A i E, a także keratyny, pszczelego pyłku i krzemionki z dna Morza Japońskiego. Te naturalne składniki, z których składa się specjalna pasta przeznaczona do manicure metodą p.shine, mają właśnie taki zbawienny wpływ na kondycję twoich paznokci.

Jak zrobić japoński manicure p.shine - metoda krok po kroku

  1. Najpierw zadbaj o przygotowanie zestawu do zabiegu na „japońskie paznokcie”. Będziesz potrzebowała specjalną pastę p.shine (kupisz ją w internecie lub w salonie mani - cały zestaw do wykonania japońskiego manicure nie powinien kosztować więcej niż 100 złotych), puder, dwustronny pilniczek, szpatułkę i dwie polerki.
  2. Przygotuj swoje paznokcie: pamiętaj o zmatowieniu płytki pilniczkiem, ale nie wycinaj skórek i nie korzystaj z metalowych przyrządów.
  3. Specjalną zieloną polerką wykonaną ze skóry jelonka wetrzyj w paznokcie pastę p.shine. Masę wcieraj w płytkę paznokcia delikatnym, jednostajnym ruchem w tym samym kierunku.
  4. Na koniec wetrzyj w paznokcie specjalny puder. Jego zadaniem jest utrwalenie na płytce pasty i dodatkowe nabłyszczenie paznokcia.

Manicure japoński: jak często go wykonywać

Pamiętaj, że aby zabieg przyniósł widoczne rezultaty, należy go systematycznie powtarzać. Niektórzy sugerują, by „japońskie paznokcie” serwować sobie co dwa lub trzy tygodnie. Inni specjaliści uważają jednak, że dość inwazyjna natura manicure japońskiego sprawia, że zabiegu nie powinno się wykonywać częściej niż co miesiąc, a nawet co dwa miesiące. Japoński manicure polega bowiem na ścieraniu płytki paznokcia. Trzeba więc dać jej czas na odrośnięcie w nowym, mocniejszym stanie. Jeśli zbytnio pospieszysz się z powtórzeniem procedury, to w efekcie twoje paznokcie mogą nie tylko wcale się nie wzmocnić, ale w dodatku… jeszcze bardziej osłabić.

Zobacz także: Velvet nails to idealny pomysł na świąteczny manicure. Postaw na aksamitny blask