Zamknij

Jaka długość paznokci jest idealna? Wskazali ją... mężczyźni

09.02.2021 08:05

Często zastanawiamy się, czy warto zapuszczać paznokcie, czy może lepiej postawić na krótszy manicure. Mężczyźni wskazali, jaki podoba im się najbardziej.

Kobieta idzie z ręką wyciągniętą do tyłu i prezentuje mężczyźnie swoje paznokcie
fot. Shutterstock

Moda w kółko się zmienia. Jeszcze niedawno wszystkie stawiałyśmy na naturalność. Od jakiegoś czasu w trendach znów są nieco dłuższe paznokcie. Każda z nas ma też inne upodobania, jeżeli chodzi o manicure. Nie wszystkie lubimy dłuższe paznokcie, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Inne panie nie wyobrażają sobie malowania krótkich płytek. Teraz ten odwieczny problem mogą nam rozwiązać panowie. Okazuje się, że mężczyźni mają określony gust co do długości damskich paznokci. Możecie być tym zaskoczone.

Zobacz także: Trendy paznokcie wiosna 2021. TOP 10 pomysłów na modny manicure

Jaka długość paznokci jest idealna? Te podobają się mężczyznom

Portal Papilot.pl przeprowadził ankietę wśród 10 mężczyzn. Okazało się, że mają oni konkretne upodobania co do długości damskich paznokci. 

Jak można się domyślać, panowie wskazują, że najbardziej podobają im się nie za długie i nie za krótkie paznokcie. Co to oznacza w praktyce? 

Paznokcie na równi z opuszkiem lub jeszcze krótsze są niewystarczające. Zbyt długie natomiast są ich zdaniem przerażające. Mowa o paznokciach już o 2 cm dłuższych niż koniuszek palca. 

Jaka jest zatem długość idealna? Okazuje się, że panom najbardziej podoba się manicure o długości 0,5-1 cm powyżej opuszków palców. 

Nie mamy jednak dla nich dobrych informacji. Zobaczcie poniżej, jaka długość paznokci jest modna w tym roku. 

Zobacz także: Jak przedłużyć paznokcie różnymi metodami? Wykorzystaj do tego szablony do przedłużania paznokci

Modne paznokcie 2021 - jaka długość będzie hitem?

W tym roku absolutnym hitem będą naturalne paznokcie. Żeby uzyskać taki efekt, nie mogą one być za długie. A wystające powyżej opuszków już niestety będą tak wyglądać. 

Dlatego w najbliższych miesiącach stawiamy raczej na płytkę równą końcu palca. Najlepiej w delikatnych, pastelowych kolorach. 

Zobacz także: Ten dodatek do paznokci wszystkie będziemy nosić wiosną. Jest kobiecy i oryginalny

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Stylzycia.radiozet.pl/Papilot.pl