Zamknij

Jak wybielić paznokcie? Mamy dla was domowe sposoby

25.06.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 14:13
Paznokcie
fot. Shutterstock

Piękne, zadbane paznokcie to niezbędnik każdej osoby, która chce się dobrze prezentować. Jednak jeżeli często malujesz paznokcie, wiesz, że mogą one zżółknąć od ciemnego koloru lakieru. Jak wybielić paznokcie? Czy są na to skuteczne domowe sposoby? Zobaczcie!

Pożółkłe paznokcie to problem wielu kobiet, które regularnie stosują ciemne lakiery do paznokci. Wyglądają one elegancko i efektownie, ale jednocześnie mogą zniszczyć nasze własne paznokcie. Jak zadbać o takie paznokcie? Jak wybielić paznokcie? Na szczęście istnieją sprawdzone, domowe sposoby. Musicie je poznać.

Jak wybielić paznokcie

Jeżeli twoje pożółkłe paznokcie na pewno są spowodowane stosowaniem lakierów do paznokci (a nie wynikiem choroby), łatwo poradzisz sobie z tym problemem samodzielnie w domu. Jak wybielić paznokcie w domu? Mamy dla was kilka skutecznych sposobów.

Pamiętaj jednak, aby stosować te sposoby regularnie, dopiero wtedy przyniosą efekty.

Sposoby na to, jak wybielić paznokcie

Aby wybielić paznokcie potrzebujesz produktów, które na pewno masz w domu. Jakie są najskuteczniejsze sposoby na to, jak wybielić paznokcie?

  1. Cytryna. Wystarczą dwa plasterki cytryny i chwila cierpliwości, aby twoje paznokcie znów miały piękny, jasny kolor. Ukrój plastry cytryny, a następnie potrzyj chwilę miąższem płytki paznokci. Następnie włóż je do miseczki - możesz też wydrążyć miąższ z połówki cytryny - i potrzymaj w niej paznokcie przez kilka minut. Jeżeli twoje paznokcie wciąż są żółte, powtórz zabieg albo wykonuj go regularnie przez kilka dni.
  2. Kwasek cytrynowy. Działa on podobnie do cytryny, ale jest nieco intensywniejszy. Do tego zabiegu potrzebna ci szczoteczka do rąk albo do zębów. Posyp ją kwaskiem cytrynowym, a następnie szczotkuj płytkę paznokcia przez ok. 1 minutę. Później opłucz paznokcie wodą.
  3. Woda utleniona. Jest to sprawdzony "rozjaśniacz" nie tylko do włosów. Poradzi sobie bowiem nawet z zażółceniem paznokci. Zamocz paznokcie w wodzie utlenionej. Ten sposób powinien rozwiązać twój problem.
  4. Mleko. Zanurz dłonie w misce z ciepłym mlekiem. To delikatny sposób dla osób, których płyta nie jest za bardzo pożółkła, a ich skóra jest wrażliwa.
  5. Wybielająca pasta do zębów. Chyba każdy z nas ma taką w swojej łazience. Wystarczy wyszczotkować paznokcie taką pastą, a płyta znów stanie się jasna.
  6. Proszek do prania. Radzi sobie z ciężkimi plamami na jasnych tkaninach, więc spokojnie można wykorzystać go do wybielania płytki paznokcia. Wystarczy rozpuścić nieco proszku w wodzie, a następnie zanurzyć w takiej miksturze paznokcie. Jeżeli taki sposób nie pomaga, warto wyszczotkować paznokcie proszkiem.

Zobacz także: Jak uratować złamany paznokieć?

Jak wybielić paznokcie bezpiecznie

Pamiętaj o tym, że każdy z tych sposobów jest skuteczny, ale jednocześnie musi być dostosowany do kondycji twoich paznokci. Każda tego typu ingerencja w twoje paznokcie, może je osłabić. Szczególnie w przypadku proszku do prania, wody utlenionej czy kwasku cytrynowego. Działają one nieco mocniej niż pozostałe sposoby, dlatego trzeba z nimi uważać. Natomiast jeżeli mamy na myśli jednorazową interwencję, na pewno nie nadwyręży ona twojego zdrowia.

Jak zapobiegać żółknięciu paznokci

Wybielanie paznokci domowymi sposobami należy do łatwych, ale każdy z nas woli zapobiegać konieczności wykonywania takich "zabiegów". Dlatego zanim następnym razem przystąpisz do malowania paznokci ciemnym lakierem, pamiętaj o nałożeniu na płytkę odpowiedniej bazy pod lakier. Pamiętaj również o stosowaniu odżywek z witaminami, które nie tylko utwardzą twoje paznokcie, ale też zabezpieczą je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli takie sposoby nie pomagają, a na pewno nie cierpisz na żadne schorzenie, zafunduj sobie krótką przerwę od lakieru do paznokci. To na pewno pozwoli twoim paznokciom się zregenerować.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Zamiast jednolitych paznokci wolicie nieco bardziej odważne? Mamy coś specjalnie dla was! Poznajcie najmodniejsze wzorki na paznokcie!