Zamknij

Jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu? Podpowiadamy

09.04.2019 13:28
Zdejmowanie hybrydy
fot. Shutterstock

Paznokcie hybrydowe to jedna z najczęściej wybieranych przez kobiety metod manicure. Ale jak usunąć lakiery hybrydowy bez acetonu? Jak wyczyścić płytkę bez niszczenia jej? Jakie metody wypróbować? Podpowiadamy.

Paznokcie hybrydowe zyskują coraz większą popularność. I nie ma się co dziwić - są one trwałe, mają piękny połysk i pozwalają na cieszenie się schludnym manicure przez długi czas. Wykonanie hybrydy jest nieco bardziej czasochłonne niż zwykłe malowanie paznokci - musimy użyć lampy do hybryd po każdej nałożonej warstwie - ale z kolei później nie musimy ich malować co 3-4 dni, gdyż utrzymują się nawet powyżej 2 tygodni! Dlatego warto zainwestować w odpowiedni zestaw do hybrydy.

Niestety usuwanie hybrydy nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Wszystko dlatego, że niemal każda metoda usuwania niesie za sobą ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia. Jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu? Czy to najlepszy możliwy sposób? Zobaczcie.

Jak zdjąć hybrydę bez acetonu

Najpopularniejszym środkiem wykorzystywanym do usunięcia hybrydy czy akrylu jest aceton. To środek chemiczny, który rozpuszcza lakier. Jest dodawany do większości zmywaczy do paznokci. Niestety częste stosowanie acetonu może osłabiać płytkę i sprawiać, że stanie się ona miękka, i giętka.

Dlatego tak wiele kobiet poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak ściągnąć hybrydy bez acetonu. Istnieją dwie możliwości. Po pierwsze - ta z wykorzystaniem pilniczka, a po drugie ta z wykorzystaniem specjalnych naklejek do paznokci. Która z nich działa? Zobaczcie.

Usuwanie hybrydy bez acetonu

Najczęściej stosowanym przez kosmetyczki rozwiązaniem jest ściąganie hybrydy z użyciem acetonu. Najpierw specjalistka lekko spiłowuje hybrydę, następnie nasącza wacik acetonem i nakłada go na paznokieć, zawija całość folią aluminiową i po 5-10 minutach resztkę lakieru spiłowuje i usuwa patyczkiem.

A co jeśli ktoś ma uczulenie na aceton albo nie chce osłabiać płytki paznokcia? Wówczas szuka rozwiązania, jak zmyć hybrydy w domu bez acetonu. Proponujemy dwa rozwiązania.

1. Z użyciem pilniczka. Do usunięcia hybrydy bez acetonu potrzebujemy dwóch pilniczków i bloczku. Najpierw ścieramy wierzchni.ą warstwę hybrydy pilniczkiem o dużej gradacji. Kiedy zostaje cienka warstwa lakieru na paznokciach, sięgamy po pilniczek o niższym stopniu gradacji. Pozostałości leciutko usuwamy bloczkiem do paznokci. Ta metoda, choć skuteczna, wymaga dużej wprawy. Wszystko dlatego, że łatwo zniszczyć podczas tego zabiegu własne paznokcie.

Zobacz także: Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Sprawdź, którą wersję wybrać! 

2. Druga metoda opiera się na wykorzystaniu specjalnych naklejek do paznokci. Powinniśmy móc dostać je w każdej drogerii. Zanim nałożymy na paznokcie lakier hybrydowy, który następnie utwardzamy, naklejamy na płytkę przezroczystą naklejkę. Dopasowujemy ją do kształtu paznokcia, resztę odrywamy, a dopiero na tak przygotowany paznokieć nakładamy lakiery. Zdejmowanie tak wykonanej hybrydy to pestka - wystarczy lekko podważyć naklejkę, a następnie delikatnie zdjąć ją razem z lakierem.

Choć metoda wygląda na najbardziej bezpieczną dla naszych paznokci, wymaga też o wiele więcej czasu podczas robienia manicure.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Masz ochotę na oryginalny manicure? Znudził ci się klasyczny french? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj najmodniejsze wzorki na paznokcie!