Zamknij

Jak uratować złamany paznokieć?

15.04.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:36

Złamany lub pęknięty paznokieć to niestety częsty problem wielu osób. Jak uratować złamany paznokieć? Co zrobić, żeby nie trzeba było skracać do zera wszystkich paznokci? Mamy dla was sprawdzone sposoby.

Paznokcie
fot. Shutterstock

Jak uratować złamany paznokieć? Niestety to częsty scenariusz, który trafia się każdej kobiecie przynajmniej kilka razy w życiu. Co zrobić, żeby złamany lub pęknięty paznokieć nie zniszczył całkowicie naszego manicure? Mamy dla was kilka sprawdzonych sposobów.

Jak uratować złamany paznokieć

Złamany paznokieć to często problematyczna i jednocześnie bolesna sprawa, jeżeli złamie się on dość głęboko. Dlatego warto być przygotowanym na tego typu sytuację, ponieważ nie zawsze mamy czas to, aby udać się do kosmetyczki. Dlatego warto w takich sytuacjach skorzystać z zestawu awaryjnego, w skład którego wchodzą klej, pilnik, a do tego odżywka z jedwabiem. Jeżeli ułamie ci się paznokieć, lekko go spiłuj, na złamaną część nałóż jedwab, a następnie sklej. Całość możesz jeszcze wypolerować, aby nie było widać miejsca sklejenia paznokcia. 

Istnieją też inne sposoby na to, jak uratować złamany paznokieć:

1. Okazuje się, że złamany paznokieć można też uratować za pomocą specjalnego plastra na złamane lub pęknięte paznokcie. Takie plastry mają kształt paznokcia - można je dopasować do własnej płytki. Są też przezroczyste, więc sklejają złamaną płytkę i są niewidoczne. Powierzchnię takiego paznokcia wyrównuje się polerką.

2. Fiberglass. Ta specjalna metoda stosowana jest do ratowania paznokci w salonach kosmetycznych. Polega ona na tym, że na złamany paznokieć nakłada się jedwab, następnie specjalną warstwę płynnego "szkła" i składnika aktywacyjnego. 

3. Ostatnią z metod ratowania złamanego lub pękniętego paznokcia jest niestety skrócenie go. To wyjście awaryjne, które niestety jest tym najbardziej radykalnym. Ale jeśli paznokieć tak mocno się ułamał, trzeba z nim tak postąpił.

Jak naprawić złamany paznokieć hybrydą

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań w przypadku złamanego paznokcia jest nakładanie na niego hybrydy. Jak naprawić złamany paznokieć hybrydą? W niektórych sytuacjach to rozwiązanie się sprawdza. Warto mieć do tego zestaw do hybrydy i za pomocą zawartych w nim elementów zabezpieczyć złamany paznokieć. Zacznijmy od tego, że potrzebujesz formy do przedłużenia paznokcia. Na paznokieć nakładamy bazę pod hybrydę, a następnie ją utwardzamy. Następnie pod paznokieć wkładamy formę do przedłużenia paznokcia i na styku paznokcia utwardzamy go specjalnym lakierożelem utwardzającym. Powtarzamy ten zabieg aż osiągniemy pożądaną grubość paznokcia.

Po uzyskaniu pożądanej grubości paznokcia, musimy jeszcze go odpowiednio spiłować. Wszystko dlatego, że metoda ta jest "toporna", a efekty nie są tak wygładzone na początku, jak byśmy chcieli. Ale hybryda na złamany paznokieć jest często ostatnim rozwiązaniem - w innym wypadku trzeba by było paznokieć skrócić.

 

Masz ochotę na nieco bardziej odważne paznokcie? Zamiast klasycznego francuskiego manicure wypróbuj wzorki na paznokcie. Poniżej przedstawiamy te najmodniejsze!