Zamknij

Jak szybko zapuścić paznokcie? Poznaj kilka sprawdzonych trików!

05.04.2019 11:44
Manicure
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, jak szybko zapuścić paznokcie? Jeśli twoje płytki z natury rosną wolno, nie jest to proste zadanie, jednak są na to sprawdzone sposoby. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie triki warto stosować, aby zapuścić długie paznokcie.

Wiele z nas zastanawia się, jak szybko zapuścić paznokcie. Jeśli jest to również twój problem, to dobrze trafiłaś. Podpowiemy ci, w jaki sposób możesz uzyskać spektakularne rezultaty w zaskakującym tempie. Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek, a już niebawem zobaczysz pierwsze efekty.

Jak szybko zapuścić paznokcie - odpowiednia pielęgnacja krok po kroku

Jeśli chcesz zapuścić paznokcie, powinnaś chronić je przed chemicznymi środkami osłabiającymi ich kondycję. Przed myciem naczyń koniecznie użyj gumowych rękawiczek. A tuż po sprzątaniu i zdjęciu rękawiczek, zastosuj krem do rąk.

Aby szybko zapuścić paznokcie, powinnaś używać olejek rycynowy na paznokcie. Płytki paznokci staną się bardziej trwałe i zaczną szybciej rosnąć. Ta naturalna substancja jest niezawodna!

Pamiętaj, że nawet stosując się do powyższych zaleceń, nie osiągniesz spektakularnych efektów z dnia na dzień. Oczywiście nie ma możliwości, aby zapuścić paznokcie  w tydzień, gdyż potrzeba na to więcej czasu – co najmniej 2-3 tygodnie.

Pamiętaj też o dobrych nawykach. Absolutnie nie powinnaś skubać i obgryzać paznokci. Jeśli do tej pory to robisz, natychmiast przestań.

Jak zapuścić długie paznokcie - witaminy

Zastanawiasz się, co jeszcze pozwoli ci w zapuszczeniu paznokci? Warto przyjmować odpowiednie witaminy i inne pierwiastki przez dłuższy czas, by zobaczyć efekty. Zaliczamy do nich:

  • witaminy – A, B1, B2, B6, B12, C, E, PP, H,
  • kwas pantotenowy i foliowy,
  • cynk,
  • jod,
  • żelazo,
  • ziele skrzypu polnego,
  • L-cysteina,
  • β-karoten.

Jak zapuścić paznokcie – maseczka

Maseczka z witaminą E to kolejny sposób na zapuszczenie paznokci. Do zrobienia jej potrzebne ci będą:

  • łyżeczka oliwy z oliwek,
  • 2-3 kapsułki witaminy E.

Zmieszaj ze sobą oba składniki i powstałą masę wsmaruj w skórki wokół paznokci oraz w paznokcie. Na koniec nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki i zostaw je na noc. Zdejmij je zaraz po przebudzeniu. Aby uzyskać trwałe efekty, stosuj ją 2 razy w tygodniu.

Sprawdź też, na czym polega przedłużanie paznokci.

 

Lubisz malować paznokcie? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj najciekawsze wzorki, które zagwarantują ci oryginalny manicure!