Zamknij

Jak przykleić cyrkonie na paznokcie? Poznaj domowe sposoby

02.07.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:47
Paznokcie z cyrkoniami
fot. Shutterstock

Naszła cię ochota na nieco ciekawszy manicure? Chcesz przykleić na paznokcie cyrkonie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Mamy dla ciebie kilka sprawdzonych sposobów, które z pewnością podkręcą nawet najbardziej klasyczny manicure. Zobacz, jak przykleić cyrkonie na paznokcie.

Jak przykleić cyrkonie na paznokcie? To zagwozdka wielu kobiet, którym zależy na tym, aby mieć oryginalny i elegancki manicure. Wiele z nas zastanawia się jednak nad tym, czy da się przykleić cyrkonie na paznokcie tak, aby były trwałe i nie odpadały. Jak przykleić cyrkonie na paznokcie? Jak zrobić to skutecznie i cieszyć się pięknym efektem?

Jak przykleić cyrkonie na paznokcie - o czym warto wiedzieć

Cyrkonie na paznokciach robią wrażenie, ale trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze są to kamienie naklejane na płytkę paznokcia - nietrudno zatem o to, aby zahaczyć nimi o część garderoby lub włosy podczas rozczesywania. Wówczas istnieje ryzyko, że odpadną. Nie oznacza to jednak, że cyrkonie na paznokciach przeszkadzają nam w codziennym życiu.

Jak trwałe są cyrkonie na paznokciach

To kolejna sprawa, która może nas nieco odstraszyć od tego typu manicure. Wszystko przez to, że cyrkonie na paznokciach mogą się trzymać kilka dni albo nawet przez 2-3 tygodnie. Wszystko zależy od tego, jak dbamy o świeżo wykonany manicure i czy cyrkonie na paznokciach zostały przyklejone dobrym klejem.  Jeżeli po aplikacji kamieni na płytkę paznokcia uważamy podczas sprzątania mieszkania czy zmywania naczyń, a cyrkonie nakleiliśmy za pomocą trwałego kleju, będziemy cieszyć się manicure przez długi czas!

Jak przykleić cyrkonie na paznokcie

Przyklejanie ozdób można wykonywać za pomocą kilku sposobów. Najpopularniejszym jest przyklejanie cyrkonii do mokrego lakieru.

1. Najpierw nakładamy na płytę paznokcia bezbarwny lakier. Czekamy aż wyschnie. Później nakładamy kolor podstawowy. W tym momencie chwytamy ozdobę - w naszym przypadku cyrkonię (np. za pomocą drewnianego patyczka) i nakładamy na lakier. Po aplikacji wszystkich ozdób chwilę czekamy. Następnie pokrywamy całość utwardzaczem. Ten sposób ma jednak jedną wadę - cyrkonia pokryta top coatem może lekko zmatowieć.

2. Drugim sposobem jest nakładanie ozdób na zaschniętą warstwę lakieru. Wówczas do aplikacji niezbędny jest dobrej jakości klej. W tym przypadku musimy pamiętać, że ozdoby mogą się trzymać słabo i odpadną już po kilku dniach, albo wręcz za mocno - klej może przedostać się aż do płytki paznokcia i ją zniszczyć.

3. Jeżeli chwalisz sobie manicure hybrydowy, możesz zaaplikować cyrkonie również w ich przypadku. Wówczas warto nałożyć cyrkonie na warstwę dyspersyjną lakieru. Całość utwardzamy pod lampą UV i następnie nakładamy na nią jeszcze top coat. Drugi sposób aplikacji w przypadku paznokci hybrydowych polega na utwardzeniu całego manicure, a dopiero następnie aplikacji cyrkonii. Te jednak mogą szybko odpaść.

Niezależnie od sposobu przyklejania cyrkonii na paznokcie, pamiętaj o tym, żeby wyjątkowo o nie dbać. Tylko wtedy uzyskasz trwałe efekty i będziesz cieszyć się pięknym malowaniem paznokci przez długi czas.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Mamy coś specjalnie dla ciebie! Zobacz, jakie wzorki na paznokcie są najmodniejsze w tym sezonie. I koniecznie je wypróbuj!