Zamknij

Jak nałożyć brokat na hybrydę? Mamy kilka prostych sposobów

11.04.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:34

Zastanawiasz się nad tym, jak urozmaicić manicure hybrydowy i wpadłaś na pomysł dodania do niego brokatu? Podpowiadamy, jak nałożyć brokat na hybrydę! To nie takie trudne!

Paznokcie z brokatem
fot. Shutterstock

Manicure hybrydowy z dodatkiem brokatu jest bardzo efektowny. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na tego typu zdobienie swoich paznokci. Jak nałożyć brokat na hybrydę? Czy takie paznokcie hybrydowe będą równie trwałe, co te bez brokatu? Zebraliśmy dla was garść najważniejszych informacji.

Jak nakładać brokat na hybrydę - o czym warto pamiętać

Jeżeli chcesz wykonać manicure hybrydowy z dodatkiem brokatu jak najszybciej, sięgnij po gotowy lakier z brokatem. Na taki manicure poświęcisz tyle samo czasu, co na zwykłą hybrydę, a efekt będzie równie imponujący.

Pamiętaj też, że hybryda z brokatem będzie wyglądać dobrze tylko jeśli wcześniej odpowiednio zadbasz o swoje dłonie. Skórki muszą być odsunięte, płyta spiłowana, odtłuszczona i zmatowiona. Tylko takie przygotowanie pozwoli ci utrzymać manicure hybrydowy na paznokciach przez długi czas.

Jeżeli natomiast chcesz ozdobić tylko niektóre paznokcie brokatem i wciąż zastanawiasz się, jak nakładać brokat na hybrydę, sięgnij po jeden z naszych sprawdzonych sposobów.

Hybrydy z brokatem

Jak nakładać brokat na paznokcie? Jest na to kilka sposobów.

1. Możesz wykonać manicure hybrydowy z użyciem brokatu do paznokci. Hybrydę nakładasz na paznokcie standardowo. Najpierw baza, którą utwardzasz. Następnie trzy warstwy lakieru hybrydowego, które również muszą zostać utwardzone za pomocą lampy do hybryd. I właśnie w tym momencie, po nałożeniu trzeciej warstwy lakieru, ale przed utwardzeniem, nakładasz na paznokcie brokat. Albo na całą płytkę, albo w konkretny wzór - zależy, na jaki manicure masz ochotę. Potrzebujesz do tego patyczka lub kopytka do paznokci, bo to właśnie nimi nałożysz brokat. Tę warstwę utwardzasz, a następnie standardowo nakładasz na paznokcie top, który również wymaga utwardzenia.

Tak przygotowane hybrydy z brokatem są trwałe, a sam brokat w żaden sposób nie zahacza o ubrania i nie odpada.

Zobacz także: Jak szybko rosną paznokcie?

2. Hybrydę z brokatem uzyskasz także nakładając na płytkę paznokcia lakier hybrydowy z brokatem, ale za pomocą specjalnej gąbeczki. Taki sposób aplikacji szczególnie sprawdza się w momencie, kiedy wybierasz transparentny lakier z drobinkami brokatu. Aplikowanie za pomocą gąbeczki pozwoli ci zadecydować o tym, jaki chcesz osiągnąć efekt. Im częściej będziesz dociskać gąbeczkę do płytki paznokcia, tym gęstszy "wzór" osiągniesz.

Bez względu na to, którą z tych metod wybierzesz, zdobienie hybryd brokatem to dobry pomysł i urozmaicenie zwyczajnych, klasycznych paznokci. Wypróbuj je na sobie. Jeżeli chcesz delikatniejszej odmiany, pomyśl o pyłku na paznokcie! O tym, jak nałożyć pyłek na hybrydę pisaliśmy w oddzielnym artykule.

 

Masz ochotę na nieco bardziej odważne paznokcie? Zamiast klasycznego francuskiego manicure wypróbuj wzorki na paznokcie. Poniżej przedstawiamy te najmodniejsze!