Zamknij

Jak idealnie pomalować paznokcie bez brudzenia skórek? Wypróbuj ten prosty trik

18.08.2021 11:09
Jak idealnie pomalować paznokcie bez brudzenia skórek? Wypróbuj ten prosty trik
fot. SHUTTERSTOCK

Malując paznokcie w domu, zdarza ci się pobrudzić lakierem skórki? W takiej sytuacji koniecznie wypróbuj ten prosty trik, który raz na zawsze pozwoli ci się rozprawić z tym problemem.

Domowe sposoby to temat, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić. Takie metody są przeważnie bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas znajdzie w domu. Poniżej zamieszczamy prosty trik na pomalowanie paznokci bez brudzenia skórek.

Jak idealnie pomalować paznokcie, żeby nie pobrudzić skórek?

Malowanie paznokci wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W końcu, której z nas, choć raz nie zdarzyło się pobrudzić skórek lakierem? Niektóre marki kosmetyczne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyły specjalne preparaty, które mają zapobiec tego typu problemom. W większości przypadków jest to płyn na bazie lateksu. Wystarczy pomalować nim skórki wokół paznokcia, a następnie poczekać aż wyschnie. Dzięki temu, nawet jeśli wyjdziemy lakierem poza płytkę, pobrudzimy tylko zaschnięty preparat, który później oderwiemy.

Sposób ten, choć skuteczny, ma jednak dużą wadę - jest dość drogi. Tego typu specyfiki to zazwyczaj wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Na szczęście istnieją także inne sposoby na idealne pomalowanie paznokci, które są znacznie tańsze.

Trik na pomalowanie paznokci bez brudzenia skórek

Okazuje się, że te specjalne płyny może zastąpić... zwykła wazelina. Wystarczy nałożyć ją na skórę wokół paznokcia. Dzięki temu zapobiegniemy wyjechaniu lakieru poza płytkę.

Wazelinę można kupić m.in. w aptekach oraz w wybranych drogeriach. Jej cena wynosi ok. 4 zł.

RadioZET.pl/gazeta.pl