Zamknij

Hybryda czy żel. Co jest lepsze dla twoich paznokci?

08.04.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:13
Paznokcie hybrydowe
fot. Shutterstock

Hybryda czy żel? Wiele kobiet zastanawia się, na które rozwiązanie się zdecydować. Jedno jest pewne - na pytanie hybryda czy żel nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Ale zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie sprawią, że będziesz cieszyć się jakościowym manicure przez długi czas.

Hybryda czy żel? Trudno rozwiązać ten odwieczny problem wielu kobiet. Wszystko dlatego, że zarówno jedna metoda utwardzania, przedłużania i malowania paznokci, jak i druga ma wady i zalety. Co lepsze - żele czy hybrydy? Postaramy się przybliżyć ci jeden i drugi sposób malowania paznokci.

Hybryda a żel

Zarówno hybryda i żel mają za zadanie utwardzić płytkę paznokcia, często wydłużyć ją i sprawić, że manicure będzie się utrzymywał na twoich dłoniach minimum 2 tygodnie. Obie metody malowania paznokci sprawiają, że nie musisz co i rusz biegać do kosmetyczki, a twoje dłonie zawsze prezentują się schludnie i ładnie.

Hybryda to sposób malowania paznokci z wykorzystaniem lampy LED lub UV. To właśnie ona odpowiada za utwardzenie zarówno paznokcia, jak i samego manicure. Do wykonania hybrydy potrzebny jest zestaw do hybrydy, w skład którego wchodzą: baza do hybrydy, lakier hybrydowy, wymieniona wcześniej lampa, a także top coat. Warto wspomnieć o tym, że hybrydę lepiej wykonywać w momencie, kiedy twoje paznokcie są zdrowe i twarde. Inaczej efekt nie będzie zadowalający, manicure hybrydowy nie utrzyma się na paznokciach zbyt długo, a w dodatku płytka paznokcia może ulec dodatkowemu osłabieniu czy rozdwajaniu.

Żel z kolei ma na celu przede wszystkim utwardzić twoją własną płytkę paznokcia. Jeżeli twoje paznokcie nie chcą zbyt szybko rosnąć, także dla ciebie doskonałym rozwiązaniem będzie żel. Pamiętaj też, że paznokcie żelowe również można utwardzić z użyciem lampy. Jaką lampę do hybrydy wybrać? Najlepiej znanej marki, co do której masz pewność, że specjalizuje się właśnie w oferowaniu tego typu rozwiązań.

Zobacz także:  Ten manicure będzie hitem 2019 roku według Pinteresta!

Żele czy hybrydy

Jedną z podstawowych kwestii, jaką pod uwagę biorą klientki, zastanawiające się nad metodą wykonania manicure, jest sposób zrobienia go. Jak zrobić żele, a jak hybrydy? Jedna i druga metoda nie należą do trudnych.

Paznokcie hybrydowe zaczynamy wykonywać dopiero po tym, kiedy nasza płytka została spiłowana do odpowiedniego kształtu. Matowimy i odtłuszczamy płytkę paznokcia, a następnie nakładamy warstwę bazową. Już tę warstwę utwardzamy lampą UV przez ok. 2 minuty. Następnie nakładamy docelowy lakier do hybryd i znów go utwardzamy. Na sam koniec aplikujemy top coat i utwardzamy lampą. W ten sposób wykonaliśmy manicure hybrydowy, który będzie utrzymywał się na paznokciach przez ok. 2 tygodnie.

Paznokcie żelowe także wymagają odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia - matowimy ją i odtłuszczamy. Następnie starannie nakładamy specjalny żel. Powinniśmy nałożyć 3 warstwy, z których każda wymaga specjalnego utwardzenia lampą UV. Manicure żelowy utrzymuje się na płytce paznokcia równie długo, co manicure hybrydowy.

Hybryda czy żel - co bardziej niszczy paznokcie

Pewnie zastanawiacie się jeszcze nad jedną kwestią - hybryda czy żel - co bardziej niszczy paznokcie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli hybryda została założona prawidłowo, a my dbamy o swoje paznokcie, nie ma ryzyka, że zostaną zniszczone. Dokładnie tak samo działa na paznokcie żel. Jedyna rzecz, na którą na pewno trzeba zwrócić uwagę i z którą należy uważać to usuwanie hybrydy i żelu. Żel usuwamy poprzez spiłowanie go - jeżeli robimy to nieumiejętnie, możemy naruszyć także własną płytkę.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Masz ochotę na nieco bardziej odważne paznokcie? Zamiast klasycznego francuskiego manicure wypróbuj wzorki na paznokcie. Poniżej przedstawiamy te najmodniejsze!