Zamknij

Jak uzyskać efekt lustra na paznokciach? To proste!

04.02.2020 10:52
Efekt lustra na paznokciach
fot. Shutterstock

Efekt lustra na paznokciach staje się coraz popularniejszy. Jak uzyskać efekt lustra i co zrobić, żeby utrzymywał się na naszych paznokciach jak najdłużej?

Efekt lustra na paznokciach wygląda świetnie, ale jednocześnie może odstraszać osoby, które niespecjalnie przepadają za malowaniem paznokci. Wydaje im się bowiem, że osiągnięcie go jest bardzo trudne. Nic bardziej mylnego!

Jak uzyskać efekt lustra i dlaczego warto postawić na takie manicure? Wypróbujcie na sobie tę metodę!

Efekt lustra - czym jest

Jak uzyskać efekt lustra na paznokciach? Potrzebny jest nam do tego specjalny pyłek, który wcieramy w lakiery hybrydowy. W zależności od tego, jaki mamy lakier bazowy, pyłek pozwoli nam osiągnąć różne efekty. Pyłek dodany do lakieru czarnego da nam efekt w postaci "srebrnego lustra", a pyłek wtarty w beżowy lakier da nam złoty efekty.

Jak sama nazwa wskazuje efekt lustra sprawia, że nasze paznokcie wyglądają, lśnią i odbijają światło jak lustro. Też od nas zależy, czy nałożymy pyłek na wszystkie paznokcie, na jeden czy może tylko na końcówki paznokci.

Jak uzyskać efekt lustra krok po kroku

Aby osiągnąć efekt lustra na paznokciach hybrydowych, potrzebujemy kilku rzeczy. Przede wszystkim musimy przygotować zestaw do robienia hybrydy: bazę, lakier, top coat, a także lampę do hybrydy. Do efektu lustra niezbędny jest też specjalny pyłek do robienia tzw. "mirror nails".

Jak uzyskać efekt lustra na paznokciach? Przede wszystkim najpierw przygotowujemy płytkę do malowania paznokci - usuwamy skórki, odtłuszczamy płytkę, matowimy ją. Spiłowujemy na pożądany przez nas kształt. Później nakładamy bazę, którą utwardzamy. Następnie nakładamy dwie warstwy lakieru hybrydowego, które również utwardzamy. Na lepką jeszcze drugą warstwę nakładamy pyłek. Jego nadmiar usuwamy specjalnym pędzelkiem.

Na tak przygotowany manicure hybrydowy nakładamy dwie warstwy top coatu, który następnie utwardzamy pod lampą UV. Efekt lustra i spektakularny manicure hybrydowy gotowy!

Efekt lustra - gdzie kupić specjalny pyłek

Efekt lustra pasuje na różne okazje - takie jak impreza, urodziny, ale też wesele. Nie oznacza to jednak, że nie można go nosić na co dzień. Do przygotowania efektu lustra potrzebujemy specjalnego pyłku, który możemy kupić w wielu drogeriach. Małe opakowanie pyłku kosztuje zaledwie 2-3 zł. Warto jednak pamiętać, że jest ono wydajne, więc warto w nie zainwestować.

Jak efekt lustra wygląda na paznokciach

Jeżeli nie masz pomysłu, jak zrobić efekt lustra na paznokciach, mamy dla ciebie kilka inspiracji. Są one bardzo popularne na Instagramie i warto się na nich wzorować. Tak pomalowane paznokcie na pewno zrobią wrażenie na wielu osobach.

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Koniecznie wypróbuj wzorki na paznokcie! Które z nich są najmodniejsze? Zobaczcie!