Zamknij

Czym zmyć lakier do paznokci?

10.04.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:43
Manicure
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, czym zmyć lakier do paznokci? Do wyboru masz kilka metod, jednak nie każda z nich będzie dla ciebie dobra. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób usunąć lakier bez narażania swoich płytek na ich osłabienie. Sprawdź, jakie masz opcje i którą z nich powinnaś wybrać.

Czym zmyć lakier do paznokci? Pierwsza myśl, jaka nam przychodzi, to z pewnością zmywacz do paznokci. Niewiele osób wie jednak, że istnieją inne sposoby. Umożliwiają one lepsze lub gorsze usunięcie kolorowej emalii w zależności od tego, jakie posiada ona skład oraz w jakim stanie pozostaje w momencie, kiedy chcemy się jej pozbyć z płytek. Sprawdź szczegóły.

Jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?

Zdarza się, że nie mamy przy sobie zmywacza do paznokci, a zależy nam na usunięciu emalii. W takich sytuacjach należy zastosować inne rozwiązanie. Aby zmyć lakier do paznokci warto mieć przynajmniej jedną z poniższych substancji:

  • spirytus,
  • benzyna ekstrakcyjna,
  • perfumy,
  • dezodorant z zawartością alkoholu,
  • ocet,
  • woda utleniona.

Z każdą z powyższych substancji postępuj podobnie. Wystarczy, że jedną z nich nasączysz wacik i zaczniesz mocno trzeć po powierzchni płytek.

Można też postawić na alternatywne rozwiązanie. Mamy tu na myśli naniesienie na paznokcie kolejnej warstwy lakieru (najlepiej bezbarwnego), a następnie po kilku sekundach od ich pomalowania należy zacząć zetrzeć emalię za pomocą wacika.

Ostatnią metodą jest zdrapywanie lakieru z paznokci. Do tego potrzebny ci będzie np. pilnik.

Jak zmyć lakier bez zmywacza - opinie

Nie wiesz, czy zmyć lakier do paznokci? Internautki mają na to sprawdzone sposoby. Oto opinie forumowiczek:

Idź pod ciepłą wodę i zdrap czymś ostrym. Tylko powoli i uważaj żebyś sobie paznokcia nie zdrapała.

 

Zmyj go perfumami albo dezodorantem. Możesz też zamoczyć paznokcie w ciepłej wodzie i spróbować.

 

Popryskaj chusteczkę higieniczną lakierem do włosów i potrzyj po pomalowanych paznokciach.potem umyj ręce bo będzie Ci się kleiło. Mi pomogło! Spróbuj!

Sprawdź też, jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu.

 

Masz ochotę na oryginalny manicure? Znudził ci się klasyczny french? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj najmodniejsze wzorki na paznokcie!

Wzorki na paznokcie