Zamknij

Czym zmyć lakier do paznokci?

10.04.2019
Aktualizacja: 20.11.2019 13:43
Manicure
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, czym zmyć lakier do paznokci? Do wyboru masz kilka metod, jednak nie każda z nich będzie dla ciebie dobra. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób usunąć lakier bez narażania swoich płytek na ich osłabienie. Sprawdź, jakie masz opcje i którą z nich powinnaś wybrać.

Czym zmyć lakier do paznokci? Pierwsza myśl, jaka nam przychodzi, to z pewnością zmywacz do paznokci. Niewiele osób wie jednak, że istnieją inne sposoby. Umożliwiają one lepsze lub gorsze usunięcie kolorowej emalii w zależności od tego, jakie posiada ona skład oraz w jakim stanie pozostaje w momencie, kiedy chcemy się jej pozbyć z płytek. Sprawdź szczegóły.

Jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?

Zdarza się, że nie mamy przy sobie zmywacza do paznokci, a zależy nam na usunięciu emalii. W takich sytuacjach należy zastosować inne rozwiązanie. Aby zmyć lakier do paznokci warto mieć przynajmniej jedną z poniższych substancji:

  • spirytus,
  • benzyna ekstrakcyjna,
  • perfumy,
  • dezodorant z zawartością alkoholu,
  • ocet,
  • woda utleniona.

Z każdą z powyższych substancji postępuj podobnie. Wystarczy, że jedną z nich nasączysz wacik i zaczniesz mocno trzeć po powierzchni płytek.

Można też postawić na alternatywne rozwiązanie. Mamy tu na myśli naniesienie na paznokcie kolejnej warstwy lakieru (najlepiej bezbarwnego), a następnie po kilku sekundach od ich pomalowania należy zacząć zetrzeć emalię za pomocą wacika.

Ostatnią metodą jest zdrapywanie lakieru z paznokci. Do tego potrzebny ci będzie np. pilnik.

Jak zmyć lakier bez zmywacza - opinie

Nie wiesz, czy zmyć lakier do paznokci? Internautki mają na to sprawdzone sposoby. Oto opinie forumowiczek:

Idź pod ciepłą wodę i zdrap czymś ostrym. Tylko powoli i uważaj żebyś sobie paznokcia nie zdrapała.

 

Zmyj go perfumami albo dezodorantem. Możesz też zamoczyć paznokcie w ciepłej wodzie i spróbować.

 

Popryskaj chusteczkę higieniczną lakierem do włosów i potrzyj po pomalowanych paznokciach.potem umyj ręce bo będzie Ci się kleiło. Mi pomogło! Spróbuj!

Sprawdź też, jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu.

Zagłosuj

Jaką metodą malujesz paznokcie?

Liczba głosów:

Masz ochotę na oryginalny manicure? Znudził ci się klasyczny french? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj najmodniejsze wzorki na paznokcie!

Wzorki na paznokcie