Zamknij

Baza peel off przydaje się do hybryd. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć!

23.04.2020
Aktualizacja: 23.04.2020 15:34
lakiery paznokcie
fot. Shutterstock

Manicure hybrydowy wykonuje bardzo wiele kobiet, jednak mało która wie, że podczas malowania hybrydowego warto wykorzystać pewien lakier, który znacznie ułatwi późniejsze zdjęcie lakieru.

Jeśli lubisz wykonywać manicure hybrydowy, ale nie przepadasz za jego ściąganiem, koniecznie wykorzystaj podczas malowania bazy peel off.

Jest to baza o bardzo rzadkiej konsystencji, którą można nałożyć na płytkę paznokcia przed położeniem lakieru hybrydowego. Po kilku sekundach od pomalowania zastyga, tworząc warstwę, która pozwoli na późniejsze odklejenie lakieru od płytki w jednym kawałku. Dzięki temu w łatwy sposób pozbędziecie się lakieru hybrydowego bez pomocy frezarki czy acetonu.

Baza peel off do hybryd - co warto wiedzieć?

Baza peel off pod lakier hybrydowy

Wystarczy pomalować paznokcie bazą peel off od razu po przetarciu płytki paznokcia cleanerem. Jeśli zdecydujemy się użyć bazy, nie malujemy paznokci primerem. Nie musimy również zmatowić płytki przed nałożeniem bazy. To świetne rozwiązanie dla osób, których paznokcie są słabe i szybko się łamią. Bazy peel off nie trzeba utrwalać w lampie, ponieważ sama wysycha. Należy jednak po pomalowaniu płytki odczekać chwilę, a następnie nałożyć zwykłą bazę pod lakier, następnie lakier kolorowy oraz top. Każdą aplikowaną warstwę poza bazą peel off należy utwardzić pod lampą. Kiedy chcemy usunąć lakier, wystarczy, że delikatnie podważmy go patyczkiem. Całość powinna odkleić się w jednym kawałku.

Zobacz także: Lakier termiczny zmienia kolor pod wpływem temperatury! W jaki sposób należy go używać?

Podczas nakładania bazy peel off należy bardzo uważać. Gdy położymy ten lakier na całą płytkę może spowodować podniesienie się lakieru hybrydowego i zniszczenie naszego manicure. Bazę należy aplikować wyłącznie na środek płytki paznokcia, tak aby hybryda trzymała się po bokach czystej płytki. Tak pomalowane paznokcie będą utrzymywać się około dwóch tygodni. 

Baza peel off pod zwykły lakier

Baza peel off dostępna jest również w wersji pod lakier klasyczny. To naprawdę świetna opcja, kiedy nie chcemy zmywać uporczywego lakieru do paznokci. Świetnie sprawdzi się nałożona pod lakier brokatowy lub taki którego kolor trudno zmywa się z powierzchni płytki.

Zobaczcie, ja wygląda ściąganie lakieru po wcześniejszym nałożeniu bazy peel off.

Używasz bazy peel off?

Zobacz także: Slanted French Manicure - nowy trend w malowaniu paznokci!