Zamknij

5 błędów, które popełniamy przy stylizacji paznokci. Zdradziła je znana manicurzystka

22.11.2021 15:21
5 błędów, które popełniamy podczas stylizacji paznokci
fot. Shutterstock

Samodzielna stylizacja paznokci nie należy do łatwych rzeczy. Manicurzystka wskazała, jakie błędy najczęściej podczas niej popełniamy. 

Błędy urodowe, które popełniamy każdego dniaz reguły dotyczą pielęgnacji, ale mogą być związane także ze stylizacją paznokci. Zwłaszcza jeżeli sami wykonujemy swój manicure w domowym zaciszu. Warto zdać sobie sprawę z tego, jakie błędy możemy wówczas popełnić, gdyż może to doprowadzić do zniszczenia płytki. Pomóc nam w tym może znana manicurzystka, która wskazała, w jaki sposób wpływamy negatywnie na stan naszych paznokci. 

Zobacz także: Nie rób tego swoim paznokciom! Manikiurzystka ostrzega przed jedną rzeczą

5 błędów, które popełniamy podczas stylizacji paznokci

Czasami popełniamy błędy w stylizacji paznokci, przez które manicure wygląda nieestetycznie. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre z nich mogą prowadzić wręcz do tego, że nasza płytka się zniszczy. Wówczas nie tak łatwo będzie ją odbudować. Dlatego lepiej unikać tego typu przewinień.

Manicurzystka gwiazd, Angel Gaffney, wskazała w rozmowie z dailymail.co.uk, jakie błędy w stylizacji paznokci popełniamy najczęściej.

1. Złe przygotowanie płytki do stylizacji

Jak powinno wyglądać prawidłowe przygotowanie paznokci do stylizacji? Najważniejsze jest odsunięcie martwego naskórka, który zalega na płytce i jednocześnie ją skraca. Gdy to zrobimy, należy odciąć nadmiar skóry, który zbiera się w kąciku. Następnie trzeba zmatowić delikatnie płytkę i przemyć ją cleanerem lub acetonem, żeby pozbyć się z paznokci całego brudu. Przy okazji ją odtłuścimy, co jest szczególnie istotne w przypadku manicure'u hybrydowego lub żelowego. 

2. Zrywanie lakieru hybrydowego lub żelowego

O ile jesteśmy w stanie szybko zmyć acetonem klasyczny lakier do paznokci, o tyle w przypadku "hybryd" i manicure'u żelowego jest o wiele trudniej. Niektóre kobiety nie mają cierpliwości do ich ściągania lub nie chcą czekać zbyt długo na wizytę u kosmetyczki. Wówczas kończy się to oddzieraniem lakieru z płytki, co na pewno ją uszkodzi. 

3. Zapominanie o olejku do skórek

Większość z nas pamięta o codziennym smarowaniu dłoni kremem. Dzięki temu skóra na rękach jest odpowiednio nawilżona. Nie wystarcza to jednak naszym skórkom. Warto co wieczór posmarować je olejkiem, dzięki czemu staną się miękkie i będą wyglądać estetycznie. Dodatkowo, jeżeli sięgniemy po oliwkę z witaminami, wówczas odżywimy jednocześnie naszą płytkę. 

4. Zapominanie o rękawicach

Gdy już mamy gotowy manicure, najgorsze co możemy zrobić, to maczać go w gorącej wodzie i różnego rodzaju detergentach. Oczywiście nie jesteśmy w stanie uniknąć prac domowych. Warto jednak zakładać do nich rękawiczki, które ochronią nasz lakier, płytkę oraz skórki. Pamiętajmy bowiem, że zdarty lakier może wyglądać nieestetycznie, ale najgorsze jest to, że detergenty mogą uszkodzić naszą płytkę i skórę.

5. Nieumiejętne wykonywanie manicure hybrydowego

Od pewnego czasu każdy z nas może kupić sobie własny zestaw do robienia manicure'u hybrydowego. Oczywiście dla wielu z nas jest to oszczędność czasu i pieniędzy, jednak warto pamiętać o zaleceniach dotyczących przygotowywania tego typu stylizacji. Nieumiejętne robienie, a co gorsza ściąganie "hybryd", może bowiem doprowadzić do uszkodzenia płytki. 

Zobacz także: 3 odżywki do paznokci, które pomogą odbudować je po hybrydzie. Regeneracja będzie dziecinnie prosta

Piękne, zadbane, jasne paznokcie na damskich dłoniach
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: dailymail.co.uk