Znaczenie tatuaży - 15 najpopularniejszych wzorów!

02.01.2020
Aktualizacja: 23.01.2020 14:51

Poznaj znaczenie najbardziej popularnych tatuaży. Tych 15 wzorów jest najchętniej tatuowanych.

znaczenie tatuaży
fot. Shutterstock

Zanim wykonamy tatuaż, powinniśmy najpierw zastanowić się, który najbardziej nam się podoba, a także odkryć jego znaczenie. 

Każdy wzór ma inną symbolikę, dlatego warto wcześniej poznać, co oznacza.

Tatuaż może nieść za sobą konkretne przesłanie, jeśli więc zastanawiasz się nad wykonaniem konkretnego wzoru, dowiedz się, co on symbolizuje.

Niektóre tatuaże cieszą się bardzo dużą popularnością niż inne, dlatego wybrałyśmy konkretne wzory i opisałyśmy ich znaczenie. Oto 15 najpopularniejszych wzorów!

Znaczenie tatuaży

Tatuaż wilk

Tatuaż z wizerunkiem wilka jest jednym z najchętniej tatuowanych motywów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ symbolizuje on niezłomność, wytrwałość, a także siłę. Z drugiej strony wilk symbolizuje duże wartości rodzinne oraz stadność.

Tatuaż las

Tatuaże, których motywem przewodnim jest las, odnoszą się do mądrości, zdrowia oraz dobrej energii. Cechą drzewa jest łączenie sił podziemnych z siłami sfer niebieskich, a także życiem na ziemi. Tatuaż las symbolizuje sens życia, a także ewolucję i odnowę.

Tatuaż nieskończoność

Symbol nieskończoności symbolizuje wieczność, czyli coś, co nigdy się nie kończy. Tyczy się to zarówno natury, jak i samej duszy. Symbol na całym świecie oznacza, że coś nie ma końca i że nigdy go nie będzie miało. Osoby, które decydują się na ten tatuaż, głównie kojarzą go z miłością, która jest nierozerwalna.

Tatuaż motyl

Osoby decydujące się na tatuaż z symbolem motyla lubią piękne, wolność oraz lekkość. Motyle symbolizują kruchość, współczucie, a także ulotność i przemijanie.

Tatuaż zegar

Zegary są jednymi z popularniejszych tatuowanych wzorów. Motyw jest bardzo często wykorzystywany i symbolizuje przemijający czas, filozofię życia czy miłość.

Tatuaż anioł

Tatuaże aniołów są bardzo często wybieranym motywem zdobiącym ciało. Mogą one oznaczać bardzo wiele różnych rzeczy. Tatuaże aniołów symbolizują głównie coś na wzór stróża chroniącego daną osobę w życiu. Mogą oznaczać również głębszą relację z Bogiem. Wytatuowane na ciele często oznaczają rozwój duchowy oraz fizyczny.

Tatuaż krzyż

Popularny motyw krzyża jest bardzo chętnie wykorzystywany wśród kobiet, jak i mężczyzn. Tatuaż krzyż ma bardzo wiele różnych znaczeń. Jednym z najbardziej popularnych znaczeń krzyża jest powiązanie z religią, jednak może oznaczać upamiętnienie zmarłej osoby lub być symbolem wieczności, spokoju lub życia.

Tatuaż piórko

Pióro to symbol przemijania. Głównym znaczenie tatuażu pióra jest melancholijne podejście do życia, może oznaczać również powodzenie w życiu, a także do tradycji. Pióra mogą być elementem łapaczy snów, które mają chronić posiadacza przed koszmarami, a także zapewnić zdrowy i regenerujący wypoczynek.

Tatuaż jaskółka

Jeśli ktoś decyduje się na motyw jaskółki, powinien wiedzieć, że ma ona bardzo pozytywny przekaz. Jaskółki symbolizują wolność, nadzieję oraz odrodzenie. Te niewielkie ptaszki są posłańcami dobrych nowin, pomyślności, a także szczęścia. Jaskółka stoi na straży domowego ogniska oraz pozytywnej energii.

Tatuaż sowa

Sowa to bardzo popularny symbol na tatuaż. Utożsamiana jest z mądrością, rozsądkiem, smutkiem, ale również z samotnością czy melancholią. Sowy dostrzegają to, czego inni nie widzą.

Tatuaż czaszka

Czaszki symbolizują śmierć, kruchość życia, a także przemijanie. Tatuaże z czaszką kojarzone są głównie z odwagą, siłą oraz pokonywaniem wroga. Symbol czaszki to również symbol ochrony, mocy oraz przetrwania w trudnym czasie. Tatuaże z czaszką mogą być oznaką pamięci zmarłych oraz młodzieńczego buntu.

Tatuaż księżyc

Tatuaż księżyca to symbol, który jest związany z magią. Księżyc oznacza wielki intelekt, a także duże pokłady kreatywności w działaniach. Księżyc może również symbolizować życiową przemianę oraz obrania własnej ścieżki w życiu.

Tatuaż kwiat

W zależności gatunku, każdy kwiat symbolizuje co innego. W większości oznaczają piękno i kruchość życia oraz przemijanie.

Tatuaż łapacz snów

Symbol miał odpędzać złe duchy w snach. Łapacz snów miał za zadanie odpędzić złe duchy w snach. Łapacz utworzony jest przez specjalny krąg, który miał łapać złe sny oraz koszmary. Łapacz snów jest symbolem siły i wytrwałości.

Tatuaż serce

Tego typu tatuaż symbolizuje miłość oraz zakochanie. Nic więc dziwnego, że najczęściej wybierają go osoby, które są szczęśliwie zakochane.

Lubisz tatuaże?

loader

Zobacz także: 20 inspiracji na piękne tatuaże damskie! Najciekawsze wzory z Instagrama