Zamknij

Większość z nas źle używa tego produktu. Tiktokerka zdradza, jak nie popełniać błędu

28.12.2021 10:09

Zalotka do rzęs to popularny produkt, ale wciąż wiele kobiet nie wie, jak jej używać. Ta tiktokerka zdradza, co zrobić, żeby zmaksymalizować jej efekty.

Zalotka do rzęs - większość z nas używa jej źle. Tiktokerka zdradza dobry sposób
fot. Shutterstock

Wiele kobiet zastanawia się, jak dobrze wytuszować rzęsy. Mascara jest bowiem jednym z najczęściej stosowanych kosmetyków do makijażu. Podstawą jest jednak odpowiednie przygotowanie włosków do nałożenia produktu. Właśnie po to powstała zalotka do rzęs - jej celem jest podkręcenie ich, dzięki czemu tusz jedynie zmaksymalizuje efekt, który uzyskamy przy pomocy tego urządzenia. Problem polega jednak na tym, że znaczna część kobiet nie potrafi jej stosować. Tiktokerka zdradza, jak poprawnie obsługiwać zalotkę do rzęs.

Zobacz także: Domowy sposób na długie i gęste rzęsy. Wystarczy produkt, który znajdziesz w kuchni

Zalotka do rzęs - większość z nas używa jej źle. Tiktokerka zdradza dobry sposób

Portal thesun.co.uk dotarł do nagrania tiktokerki @makeupandmeg. Kobieta chętnie dzieli się ze swoimi obserwatorami sztuczkami makijażowymi. Teraz pokazała, jaki błąd popełniamy przy użyciu zalotki.

Większość kobiet, stosując zalotkę do rzęs, podkręca naraz całe włoski. Okazuje się, że nie jest to poprawne. Żeby uzyskać jak najlepsze efekty, należy stopniowo podkręcać rzęsy urządzeniem.

Tiktokerka postanowiła pokazać swój trik przy pomocy kawałka kartonu.

To jest twoja rzęsa - zademonstrowała w filmiku.

Następnie zastosowała na kartonie zalotkę. Okazuje się, że efekt jest zachwycający. Wystarczy zacisnąć zalotkę u nasady rzęs, a potem przekręcić ją pod kątem. Następnie przesuwamy ją stopniowo do góry i powtarzamy zabieg. Wówczas rzęsy będą zaokrąglone w kilku miejscach, co zmaksymalizuje efekt.

Zobaczcie, jak ten trik wykonuje tiktokerka.

Zobacz także: Nie masz zalotki, a chcesz podkręcić swoje rzęsy? Możesz skorzystać z... łyżeczki

Jak dobrze wytuszować rzęsy?

Użycie zalotki do rzęs jest podstawową rzeczą, gdy chcemy mieć pięknie podkręcone włoski. Następnie oczywiście należy nałożyć na nie mascarę. Tutaj także trzeba jednak uważać. 

Jeżeli masz cienkie włoski, koniecznie zacznij tuszować je od połowy do góry. Dopiero na końcu pociągnij je szczoteczką u nasady. Pamiętaj też, żeby nałożyć tusz zaraz po wyjęciu go z tubki, inaczej może się zeschnąć, a na rzęsach pojawią się grudki. Ostatnią, ale niezwykle ważną rzeczą, jest liczba warstw produktu. Im więcej pociągnięć tuszem, tym większe prawdopodobieństwo, że zacznie się on kruszyć. 

Zobacz także: Powiększają usta za pomocą zalotki. Ten niebezpieczny trend podbija internet

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: thesun.co.uk/TikTok