Zamknij

Zalotka do rzęs - naturalna metoda podkręcania rzęs!

19.12.2019
Aktualizacja: 19.12.2019 12:05
zalotka do rzęs
fot. Shutterstock

Zalotka do rzęs to urządzenie, które powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety. Ten dodatek z pewnością sprawdzi się również wśród tych z was, którzy chcą podkreślić rzęsy oraz je wydłużyć.

Zalotka do rzęs to bardzo przydatny gadżet, który powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce. Wiele kobiet zastanawia się, jak podkręcić rzęsy, aby efekt utrzymywał się przez długi czas. Dzięki zalotce rzęsy będą wyglądać na dłuższe i bardziej podkręcone. Sprawdź, gdzie kupić najlepszą zalotkę oraz jak jej używać!

Zalotka do rzęs - jak używać zalotki?

Zalotka do rzęs służy do podkręcania naturalnych rzęs, dzięki odpowiednim naciśnięciu włoski nie wyginają się, tylko ładnie podkręcają. Jeszcze lepszy efekt można osiągnąć, dodając tusz podkręcający i wydłużający rzęsy. Zalotka prócz metalowe trzonu składa się również z gumowej ochrony, która ma za zapobiegać łamaniu rzęs. Przed użyciem zalotki należy sprawdzić, czy gumki znajdują się na końcu zalotki.

  1. Przed użyciem zalotki należy wykonać dokładny demakijaż oka. Nie wolno jej używać na pomalowane oko, ponieważ może to grozić połamaniem oraz wyrwaniem włosków.
  2. Zalotka daje jeszcze lepszy efekt, jeśli ją odrobinę podgrzejemy. Można to zrobić za pomocą ciepłego strumienia powietrza z suszarki.
  3. Zalotką przykładamy blisko linii rzęs i mocno zaciskamy. Zaciśniętą zalotkę trzymamy około 30 sekund.
  4. Jeśli chcemy wzmocnić efekt, możemy nałożyć tusz podkręcający rzęsy. W ten prosty sposób sprawimy, że nasze rzęsy będą jeszcze bardziej wyraziste.

Używanie zalotki wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zastosować się tylko do kilku podstawowych kroków. Jeśli używacie zalotki regularnie pamiętajcie o jej czyszczeniu, ponieważ na gumkach może zbierać się osad i inne zabrudzenia, warto na jakiś czas wymienić plastikowe elementy. Tego typu produkt kupicie w każdej drogerii, jego kosztu to maksymalnie 10 złotych.

Zobacz także: Makijaż lata 20. - jak wykonać i co warto wiedzieć?

Najlepsza zalotka

Wybór najlepszej zalotki zależy od wielu czynników indywidualnych. Warto, aby wielkość urządzenia była dopasowana do rozmiaru oka, dzięki temu uzyskamy najlepszy skręt. Ważnym punktem do odhaczenia na liście jest również to, z czego zostało wykonane urządzenie. Jeśli zależy nam na jakości, warto kupić zalotkę metalową. Czynnikami drugorzędnymi powinien być kolor oraz cena sprzętu.

Screenshot_2019-12-19 Zalotka do rzęs
fot. materiały douglas.pl/ 83,90 złotych
Screenshot_2019-12-19 FOR YOUR BEAUTY, zalotka do rzęs, 1 szt Drogeria Rossmann pl
fot. materiały rossmann.pl/ 14,99 złotych
Screenshot_2019-12-19 Hebe Professional zalotka do rzęs 1szt hebe pl
fot. materiały hebe.pl/ 14,99 złotych
Screenshot_2019-12-19 Zalotka do rzęs • SEPHORA COLLECTION ≡ SEPHORA
fot. materiały sephora.pl/ 75 złotych
Screenshot_2019-12-19 Missha Accessories notino pl
fot. materiały notino.pl/ 31,10 złotych

Zalotka termiczna

Zalotka termiczna nazywana często elektryczną po uruchomieniu wydziela ciepło, które podczas podkręcania daje bardziej naturalny efekt. Niektóre zalotki termiczne można używać na umalowane rzęsy, wtedy efekt jest jeszcze bardziej spektakularny. Zaletą zalotki termicznej jest to, że działa zdecydowanie szybciej niż tradycyjna zalotka, a przy okazji minimalizuje łamanie oraz wyrywanie rzęs. Dodatkowo ciepło, które wydziela, sprawia, że działa na powieki jak kompres, a co za tym idzie, poprawia ich ukrwienie.

Screenshot_2019-12-19 ELEKTRYCZNA ZALOTKA TERMICZNA LOKÓWKA DO RZĘS
fot. materiały allegro.pl/ 33,40 złotych
Screenshot_2019-12-19 Elektryczna zalotka do rzęs PoshLashes com
fot. materiały poshlashes.com/ 65 złotych

Używasz zalotki do rzęs na co dzień?

Zobacz także: Z odróżnianiem tych trzech mają problemy nawet kobiety! Czym różnią się szminka, błyszczyk i pomadka?

Do tej artystki ustawiają się kolejki po tatuaż! Tworzy niezwykłe damskie tatuaże z motywem roślinnym.