Zamknij

Jej wyznanie szokuje internautów. Tiktokerka przestrzega przed ważnym makijażowym błędem

29.11.2022 07:00

Do wykonania makijażu używamy różnego rodzaju pędzli i gąbek. Pewna kobieta przypomina, że w niektórych przypadkach korzystanie z nich może być bardzo niebezpieczne. Tym, co wie na ten temat, podzieliła się z internautami. Jej film na TikToku wywołał poruszenie.

Kobieta robiąca makijaż
fot. Shutterstock/tiktok.com/@hudabeauty

Często wykonujecie makijaże? Jeśli tak, waszej uwadze nie powinno umknąć ciekawe odkrycie pewnej modelki. Kobieta jest przerażona, wiedząc, że wiele osób popełnia tak poważny błąd. Dziś na TikToku przestrzega przed nim wszystkich.

Zobacz także: Rossmann przecenił kultową pomadkę do ust. Kupisz ją za 32 zł

Modelka zdradza, czego unikać podczas robienia makijażu

Pewna młoda kobieta pasjonująca się światem mody odkryła bardzo interesujący fakt, który dotyczy kosmetyków i robienia makijażu. Gdy o nim usłyszała, poczuła obrzydzenie. 

Sprawa dotyczy znanych i lubianych gąbeczek oraz pędzli, którymi nakładamy na skórę podkłady czy pudry - okazuje się, że nie wszyscy wiedzą, że trzeba je myć i oczyszczać po każdym użyciu.

Wspomniana kobieta od lat stosuje się do takiej zasady. Po tym, jak dowiedziała się, ile bakterii znajduje się w każdym z makijażowych elementów była w szoku i nie mogła patrzeć na to, jak inni popełniają ten błąd.

Influencerka postanowiła edukować internautów za pośrednictwem TikToka - gdy odkryła interesujący ją film, szybko go skomentowała i ostrzegła innych.

Nagranie kobiety stało się hitem sieci

Wspomniany film można zobaczyć na tiktowkoym koncie o nazwie @hudabeauty. Słyszymy na nim, jak modelka tłumaczy, dlaczego należy myć makijażowe gąbki i pędzle oraz komentuje specjalistyczne wideo związane z tym tematem.

Boże, testują, ile jest bakterii w pędzlach. To jest mój najgorszy strach.

Kobieta zwraca uwagę, że każdy, kto nie myje wspomnianych akcesoriów, naraża się na problemy z cerą, a nawet choroby.

To obrzydliwe. To bakterie, które są na twoich pędzlach. Wyglądają na czyste, ale naprawdę są brudne.

Internauci też nie kryją oburzenia, ale są i tacy, którzy jawnie przyznają się, że nie dbali o czystość w ten sposób. Pod wideo można ujrzeć wiele ciekawych komentarzy.

Nie czyściłam swoich pędzli jakieś trzy lata. Muszę to zrobić!
 
Ja po prostu odkładałam moje pędzle, zamiast je myć.

Uwaga influencerki wydaje się bardzo cenna - jej film uzmysławia jak z pozoru oczywiste fakty, mogą być dużym zaskoczeniem. A wy dbacie o swoje akcesoria do makijażu?

Źródło: o2.pl

loader
Oscary 2021: modne makijaże i fryzury gwiazd
10 Zobacz galerię
fot. Chris Pizzello/Pool/Shutterstock/Rex Features/East News