Zamknij

Zabrudziłaś skórę tuszem do rzęs i chcesz ją wyczyścić? Możliwe, że robisz to źle

02.11.2021 09:17

Malowanie rzęs to jeden z najtrudniejszych elementów makijażu. Możemy wówczas zabrudzić skórę mascarą. Zobaczcie, jak poprawnie ją potem oczyścić. 

Jak wyczyścić skórę z tuszu do rzęs? Większość z nas robi to źle
fot. Shutterstock

Tusz do rzęs to kosmetyk, który potrafi zdziałać cuda z naszym wyglądem. Nie dość, że pięknie wydłuża włoski, to jeszcze może rewelacyjnie je podkręcić, jednocześnie otwierając oko. Żeby jednak odpowiednio wykonać ten element makijażu, potrzebne są specjalne umiejętności. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak dobrze wytuszować rzęsy. Popełniamy przy tym bowiem sporo błędów, a jednym z nich jest nieumiejętne usuwanie kosmetyku ze skóry. Zobaczcie, jak robić to poprawnie.

Zobacz także: Chcesz uratować zaschnięty tusz do rzęs? Wypróbuj ten prosty trik

Jak wyczyścić skórę z tuszu do rzęs? Większość z nas robi to źle

Każda kobieta, która używa tuszu do rzęs, doskonale zna ten problem. Wszystkim bowiem zdarzyło się, że tusz wyjechał poza linię włosków i spotkał się z naszą skórą. Wówczas jednak warto chwilę zaczekać, zanim zaczniemy go ścierać.

Większość z nas od razu sięga po patyczek do uszu lub wacik, żeby usunąć kosmetyk ze skóry. W rzeczywistości jednak możemy tym zaszkodzić naszemu makijażowi.

Gdy zaczynamy wycierać tusz ze skóry, zanim kosmetyk zaschnie na rzęsach, wówczas ryzykujemy, że zacznie się jeszcze bardziej rozmazywać. Istnieje jednak o wiele prostszy sposób na pozbycie się mascary z twarzy.

Portal kobieta.onet.pl donosi, że wystarczy chwilę odczekać, aż tusz zaschnie. Następnie należy wziąć oczyszczoną i suchą szczoteczkę ze starej mascary. Pocieramy nią miejsce, gdzie znajdował się kosmetyk i w ten sposób błyskawicznie usuniemy go ze skóry - nie naruszając pozostałego makijażu. 

Zobacz także: Wypróbuj najlepszy przepis na tusz do rzęs domowej roboty. Wykonasz go z 4 składników

Jak poprawnie wytuszować rzęsy?

Warto też dowiedzieć się, jak poprawnie tuszować rzęsy, żeby uniknąć tego typu wpadek. Wystarczy sięgnąć po zalotkę do rzęs, która rewelacyjnie je podkręci. To jednak nie wszystko.

Żeby nie ubrudzić skóry wokół oczu, warto uważać z warstwami kosmetyku. Trzy pociągnięcia to absolutne maksimum w przypadku tuszu do rzęs - inaczej będzie się kruszył i przyklejał do powiek oraz policzków. 

Zobacz także: Nie masz zalotki, a chcesz podkręcić swoje rzęsy? Możesz skorzystać z... łyżeczki

loader
Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Źródło: kobieta.onet.pl