Jak prawidłowo nakładać korektor na twarz? Makijażystka zdradza swój trik

06.03.2023 15:28

Nakładasz korektor na twarz w taki sposób? Sprawdź, dlaczego lepiej tego nie robić.

Makijażystka
fot. Shutterstock

Na TikToku można znaleźć wiele przydatnych porad dotyczących make-upu czy pielęgnacji skóry. Melissa, popularna w sieci wizażystka, podzieliła się na TikToku swoimi wskazówkami na temat stosowania korektora do twarzy. Jej słowa warto wziąć pod uwagę podczas codziennego robienia makijażu.

Jak stosować korektor na twarz? Unikaj tego błędu

Korektor do twarzy jest niezastąpiony w każdej kosmetyczce. Doskonale pomaga zamaskować różne niedoskonałości na skórze. Okazuje się jednak, że nie zawsze nakładamy go w prawidłowo. Portal nypost.com dotarł do nagrania jednej z wizażystek, która prowadzi na TikToku konto o nazwie "itsmakeupbymelissam". Jej profil obserwuje ponad milion osób. Na filmie zdradziła swój sposób na nakładanie korektora.

Przede wszystkim uczula na to, aby dokładnie umyć ręce, które posłużą nam jako paleta. Następnie nakłada odrobinę produktu na dłonie. Według niej błędem jest stosowanie korektora bezpośrednio na zmianę skórną znajdującą się na twarzy. W ten sposób możemy bowiem przenieść bakterie do pojemnika z kosmetykiem. Zamiast tego radzi sięgnąć po osobny, niewielki pędzelek i z jego pomocą przykryć niedoskonałość. Po upływie 10 sekund całość należy rozsmarować przy pomocy większego pędzelka. Zobaczcie, jak to zrobić krok po kroku:

Zobacz także: Pełny makijaż w 3 minuty? Wypróbuj ten trik z TikToka

Nagranie wizażystki hitem na TikToku

Film opublikowany przez makijażystkę obejrzało na TikToku ponad 1,8 miliona osób. Pod nagraniem pojawiła się lawina komentarzy od użytkowników tej platformy. Wielu internautów przyznało, że do tej pory źle nakładało korektor i chętnie zastosuje się do wskazówek wizażystki:

To było naprawdę bardzo pomocne.
 
Cóż, robiłam to wszystko źle.
 

Zobacz także: Butterfly liner to nowy trend w makijażu oczu. Na czym polega i jak wykonać ten modny make-up?

loader