Zamknij

Urodowe zasady, których musi przestrzegać rodzina królewska

Martyna Wojciechowska
09.05.2018 11:26
Księżna Kate
fot. Eastnews

Meghan Markle powinna je sobie wziąć do serca.

Kobiety należące do brytyjskiej rodziny królewskiej mają obowiązek dostosować się do z góry narzuconych zasad dotyczących nie tylko ubioru, ale też makijażu. Jeżeli do tej pory zastanawiałaś się, dlaczego księżna Kate nigdy nie malowała ust czerwoną szminką, od teraz wszystko stanie się jasne.

Zobacz także: Księżna Kate ubrana tak samo jak postać z filmu Romana Polańskiego „Dziecko Rosemary”

Makijażowe zasady obowiązujące w rodzinie królewskiej

Urodowa etykieta, której musi przestrzegać m.in. księżna Kate, składa się z kilku podstawowych punktów. Jak czytamy na portalu Bright Side, kobiety z rodziny królewskiej mają zakaz stosowania szminek w wyrazistych odcieniach. Klasyczna czerwień powinna być zastąpiona delikatnymi różami lub odcieniem nude.

Im bardziej naturalny makeup, tym lepiej! Mocny makijaż, w tym konturowanie, zdecydowanie odpada. Z racji tego, że królewskie uroczystości zwykle trwają nawet kilka godzin, ważne jest, aby makeup był bardzo trwały. Dodajmy, że księżna czy królowa nie mogą poprawiać makijażu podczas wystąpień publicznych. Niezależnie od pogody, zawsze muszą wyglądać idealnie.

W kwestii manicure obowiązują wyłącznie delikatne odcienie lakierów do paznokci. W grę wchodzą beże i pastelowe róże. Warto też zwrócić uwagę na makijaż oczu. Okazuje się, że w królewskim makijażu zabronione jest stosowanie sztucznych rzęs. Ale to nie wszystko. Również niemile widziane są czarne kreski i efekt smoky eyes na powiekach.

Włosy powinny być regularnie podcinane. Powinno się je układać prosto i w klasyczny sposób. Zabronione są szalone fryzury, w tym niedbałe koki. Co wy na to?

Zobacz także: Synek Kate i Williama daje im w kość? Książę zasypiał podczas oficjalnej uroczystości!

Autor: Martyna Wojciechowska

 

Księżna Kate w seksownej sukience - zdjęcia:

 

Akcesoria męskie dla eleganckiego mężczyzny