Zamknij

Tymi sposobami można wymodelować sylwetkę bez ćwiczeń i diety

Redakcja
29.06.2016 15:40
Makijaż ciała wyszczuplający
fot. East News

Jeżeli odpowiednim konturowaniem optycznie poprawiamy rysy twarzy, możemy podobnie postąpić z naszym ciałem. 

Body make-up to nic innego jak triki makijażowe przy użyciu płynnych bądź pudrowych kosmetyków. Podkreślają nasze atuty i kamuflują niedoskonałości, wykorzystując technikę światłocienia. Największą popularnością cieszy się ona na pokazach mody, co nie oznacza, że jest zarezerwowana wyłącznie dla modelek.

Sprawdzi się on na wieczornych wyjściach, imprezach w trakcie upalnych nocy, a także w ciągu dnia, jeśli boimy się słońca i nie chcemy się opalać. Nie musimy wykorzystywać do tego tony kosmetyków. Wszystko zależy od naszych preferencji i części ciała, na którą chcemy postawić. W wielu przypadkach wystarczy jeden produkt, by odpowiednia część sylwetki wyglądała o wiele korzystniej. To małe oszustwo może sprawić, że poczujemy się atrakcyjniej i o wiele pewniej.

Body make-up
fot. East News

Najpierw skóra

Aby body make-up wyglądał jak najbardziej naturalnie, musimy dokładnie oczyścić i nawilżyć ciało. W trakcie kąpieli powinniśmy wykonać dokładny peeling ciała, nie zapominając o łokciach i kolanach. W drogeriach znajdziemy wiele kosmetyków, które wygładzą sylwetkę i pozbędą się martwego naskórka. Wybierzmy ten, który odpowiada nam konsystencją i zapachem, by oczyszczanie i masaż stały się przyjemnością. Po opłukaniu, osuszeniu ciała, należy dokładnie je nawilżyć. Wcieramy w nie bogaty balsam nawilżający bądź masło do ciała i czekamy, aż się wchłonie. Te zabiegi sprawią, że użycie bronzerów czy samoopalaczy nie poskutkuje plamami na skórze.

Wysmuklamy nogi

Do wyboru mamy kilka dróg. Możemy postawić wyłącznie na balsam brązujący, który stopniowo będzie nadawał efekt opalonej skóry. Szybsze efekty da nam na pewno samoopalacz, ale pamiętajmy, by rozprowadzać go dokładnie, a przede wszystkim wybrać ten, który nie daje marchewkowego odcienia. Dobry samoopalacz dostosowuje się do naturalnego pigmentu skóry i barwi ja na brązowo. 

Inne rozwiązanie, to pewnego rodzaju podkład do ciała w formie balsamu, który wyrówna jej koloryt, zretuszuje niedoskonałości, jak na przykład pajączki, a dodatkowo doda blasku. Nie tylko przyciemni skórę, ale też poprawi jej kondycję. Po użyciu kosmetyku musimy poczekać aż się wchłonie i dokładnie umyć ręce. Produkt znika z powierzchni ciała w trakcie kąpieli, więc opaleniznę mamy wyłącznie wtedy, gdy tego chcemy. Warto też wykorzystać rajstopy w spray’u. 

Bardziej zaawansowane modelowanie nóg przypomina konturowanie twarzy. Potrzebne w tym celu są bronzer o płynnej konsystencji i rozświetlacz. Jeśli boimy się konturowania na mokro, trik ten wykonamy również za pomocą produktów pudrowych. Naszą bazą pod makijaż ciała znowu będzie samoopalacz o lekkim stopniu krycia bądź balsam brązujący. Przyciemnienie całej powierzchni nóg sprawi, że konturowanie stanie się łatwiejsze i kolory nie będą się tak od siebie odcinać.

Body make-up
fot. East News

Gdy samoopalacz się wchłonie, nakładamy na zewnętrzne i wewnętrzne części nóg płynny bronzer albo ciemny podkład za pomocą pędzla bądź gąbki typu beautyblender. Rozcieramy go dokładnie, omijając kolana i środkową część kończyny. Ta, ma zostać pokryta rozświetlaczem. Tu również możemy zastosować kosmetyk w wersji płynnej bądź pudrowej. Przyda się duży pędzel, by szybko i sprawnie pokryć nim całą środkową część nogi, a także dokładnie ją rozetrzeć. Rozświetlacz nie może być zbyt biały i mocno mieniący, bo będzie wyglądał nienaturalnie. 

Ujędrniamy biust i wysmuklamy ramiona

W tym przypadku również możemy wykorzystać bronzer w pudrze, jak i ten płynny. Chociaż ten drugi zawsze będzie wyglądał bardziej naturalnie. Najpierw bronzerem rysujemy linię pomiędzy piersiami, która idąc ku górze ma formować się w dwa łuki okalające piersi. Zakończenie kresek powinno wypadać mniej więcej na 1/4 każdej z nich. Linie dokładnie rozcieramy, by nie było widać, gdzie się kończą, a gdzie zaczynają. Pod łukami nakładamy rozświetlacz i ponownie rozcieramy. 

Aby obojczyki były bardziej wydatne, również musimy skorzystać z blasku i cienia. Nad i pod każdym z nich, robimy kreskę bronzerem, następnie rozcieramy ich granice. Na wystające części kości nakładamy rozświetlacz i także blendujemy. Ramiona będą wydawały się smuklejsze, jeśli na wewnętrzną część ręki nałożymy bronzer, a na środek rozświetlacz. Postępujemy tu bardzo podobnie, jak w przypadku modelowania nóg. Z tą różnicą, że granice bronzera powinny kończyć się kilka centymetrów pod pachą, by opalenizna wyglądała naturalnie.

Smukły brzuch

Płaski brzuch będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie, jeśli dodatkowy go podkreślimy i uwydatnimy niewidoczne mięśnie. Wystarczy wykorzystać patenty makijażystów, by odjąć sobie kilka centymetrów w pasie. Jak to zrobić? Wciągamy i napinamy brzuch, następnie, bo bokach szukamy pionowych linii – to nasze mięśnie proste. Dokładnie tak, jak idą, powinien zostać poprowadzony bronzer. Kolejne dwie, krótkie podłużne linie rysujemy nad kośćmi biodrowymi. Wszystkie je blendujemy, by zatrzeć granice, następnie nakładamy rozświetlacz, by je bardziej zaznaczyć. 

Jeśli stosowanie broznerów i rozświetlaczy na ciele wydaje nam się zbyt trudne, możemy postawić wyłącznie na balsam brązujący, samoopalacz bądź podkład do ciała. Te rozwiązania są szybsze, wymagają też nieco mniej precyzji, a dają podobne efekty. Najważniejsze jest jednak, by nasza skóra przed ich zastosowaniem została dobrze wypielęgnowana. 

Body make-up
fot. East News