Zamknij

Tych kosmetyków lepiej nie używaj. Twój facet ich nie lubi

Paulina Ermel
03.04.2018 12:59

Wyrzuć je z kosmetyczki.

Pędzelki do makijażu i cienie do powiek
fot. Shutterstock

Zakładanie niektórych ubrań czy dodatków uznawane jest dzisiaj za faux pas. Weźmy pod uwagę np. pleciony złoty pasek czy zestaw złożony z białych kozaczków i spódniczki mini. To samo dotyczy niektórych kosmetyków.

Zobacz także: Jak sprawić, żeby makijaż był trwały? Przez te błędy znika już po kilka godzinach

Prezentujemy listę takich, w których nie da się dobrze wyglądać. A do tego mężczyźni nienawidzą, kiedy się nimi malujemy.

Kolorowy tusz do rzęs

W latach 90., kiedy pojawił się na polskim rynku, każda dziewczyna chciała go mieć. Ale na zasadzie wypróbowania nowinki i eksperymentu. Fioletowe czy niebieskie rzęsy są tandetne. Dlatego jedyną słuszną maskarą jest ta w kolorze czarnym, która podkreśla twoją naturalną urodę, wydłuża, podkręca i pogrubia rzęsy.

Jaskrawe cienie do powiek

Żeby wyglądały dobrze na powiekach, muszą być dostosowane do okazji, sytuacji i przede wszystkim nałożone przez profesjonalistę. Tylko wtedy się bronią. Jeżeli nakładamy żółty cień na powieki, bo mamy ochotę "zaszaleć", oszczędźmy tego sobie i ukochanemu.

Jasna pomadka

I choć dzisiaj dominują ciemne odcienie szminek – bordowe, śliwkowe, brunatne – możesz wpaść na genialny pomysł, że poeksperymentujesz z białą albo beżową. Nie rób tego. Twoich ust nie będzie widać, a ty będziesz wyglądać, jakbyś szła na dyskotekę w latach 90.

Podkład niedopasowany do koloru skóry

Choć faceci nie znają się na makijażu, szybko wychwycą, że twoja szyja jest w zupełnie innym kolorze niż twarz. Albo odwrotnie. Zarówno marchewkowy odcień skóry, jak i wygląd na "córkę młynarza" nie wyglądają dobrze.

Zobacz także: Wizażystka w ostrych słowach krytykuje makijaż Polek. Drażni ją zwłaszcza jedna rzecz

 

Autor: Paulina Ermel