Zamknij

Trik z TikToka na idealną kreskę na powiece podbił serca kobiet. Sprawdź, jak ją wykonać

16.04.2021 09:56
Trik z Tik Toka na idealną kreskę na powiece podbił serca kobiet. Sprawdź, jak ją wykonać
fot. SHUTTERSTOCK

Kreska na powiece stanowi idealne zwieńczenie makijażu oka i potrafi nadać charakteru naszemu wyglądowi. Namalowanie jej eyelinerem wcale jednak nie jest takie proste. Nic więc dziwnego, że ten trik z TikToka, który pokazuje jak łatwo i szybko zrobić idealną kreskę, stał się hitem sieci.

Makijażowe triki z TikToka cieszą się ogromną popularnością. Są zazwyczaj bardzo proste do wykonania i - co najważniejsze - nie pochłaniają przy tym dużo czasu, a naprawdę mogą ułatwić życie. Poniżej znajdziecie trik z TikToka na idealne kreski na powiece. Jak je wykonać eyelinerem?

Trik z Tik Toka: idealna kreska na powiece w kilka sekund

Klasyczna kreska na powiece chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Delikatna może być idealnym wykończeniem codziennego makijażu, mocniejsza z kolei przykuje uwagę podczas wieczornego wypadu na miasto. Namalowanie kreski na powiece, choć na pierwszy rzut oka wydaje się banalne, to jednak wcale takie nie jest. Nierówna, zbyt cienka, za gruba - właśnie z takimi problememami z pewnością choć raz zmagała się każda z nas. 

Na szczęście okazuje się, że istnieje prosty sposób na idealną kreskę w kilka sekund. Jakiś czas temu na TikToku pojawił się film, na którym użytkowniczka "elliemakeupartist" w kilku krokach pokazuje, jak ją wykonać.

Jak zrobić idealną kreskę na powiece? Trik z TikToka krok po kroku

Trik z TikToka na idealną kreskę na powiece jest bananie prosty, a trzeba przyznać, że naprawdę może ułatwić życie. Na początku powinniśmy zaopatrzyć się w dobry eyeliner. Można wybrać taki, jaki posiada autorka filmu, czyli w długopisie, ale można także sięgnąć po inny tego typu kosmetyk. Teraz przechodzimy do wykonywania makijażu.

Pierwszym krokiem jest wyznaczenie krótkiej pionowej kreski dokładnie na środku powieki. Następnie malujemy drugą, już nieco dłuższą, przy zewnętrznym kąciku oka. Potem dokładnie od tego miejsca rysujemy ukośną kreskę w kierunku brwi. Kolejnym krokiem jest połączenie ze sobą (zaczynając od wewnętrznego kącika oka) najwyższych punktów wszystkich naszych pionowych kresek. Na końcu wypełniamy puste miejsca.

Prawda, że nie jest to skomplikowane?

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl