Zamknij

Zaskakujące trendy w makijażu na 2021 rok. Gotyckie brwi to dopiero początek

05.01.2021 14:42
Uśmiechnięta dziewczyna z mocną pomadką na ustach
fot. Shutterstock

Każdy rok przynosi nam nowe sposoby na zjawiskowy makijaż. W 2021 nie zabraknie zaskakujących trendów. 

Duża część z nas nie potrafi obyć się bez makijażu. Choć 2020 rok sprawił, że częściej stawiałyśmy na naturalność, w nadchodzących miesiącach zdecydujemy się na wyrazisty wizerunek. Zwłaszcza że w trendach pojawią się naprawdę zaskakujące sposoby na zjawiskowy wizaż. Zobaczcie sami, jakie trendy makijażowe będą królować w 2021 roku. Czy któryś z nich podbije wasze serca? A może już jesteście ich fankami? Niektóre bowiem wracają do mody po wielu sezonach.

Zobacz także: Chcesz zadbać o piękny wygląd w nowym roku? Oto 5 postanowień urodowych dla ciebie

Trendy w makijażu na 2021 rok. TOP 5 najbardziej zaskakujących

W sieci znaleźć możemy wiele inspiracji na modny makijaż w 2021 roku.

Na Pintereście i Instagramie dostępne są różne inspiracje makijażowe, które warto wykorzystać w najbliższych 12 miesiącach. Wybrałyśmy TOP 5 najbardziej zaskakujących. 

1. Ciemne pomadki

Mroczny makijaż będzie królował w tym roku. Te panie, które lubią zatem mocny kolor ust, będą mogły zaszaleć. To może być klasyczna barwa jak róż czy czerwień, ale też warto postawić na oryginalność. Ciemny fiolet, burgund, a nawet czerń będą na topie. 

2. Mocne kolory cieni

Wyraziste powinno być także oko. Tu również stawiamy na mocne barwy, ale nieco jaśniejsze. Żółty, pomarańczowy - słoneczne kolory sprawdzą się przede wszystkim wiosną i latem. Możesz też postawić np. na róż. Ważne, żeby mocno podkreślić powiekę.

3. Gotyckie brwi

Ten sposób stylizacji brwi również brzmi mrocznie. Jednym się podoba, inni uważają go za nieco tandetny, ale zdecydowanie będzie na czasie w najbliższych miesiącach. Chodzi o mocne łuki nad powiekami i podkreślenie konturu brwi. Jesteście fankami takiego makijażu?

4. Smokey eye

To może nie jest jakieś wielkie zaskoczenie, ale jeżeli mówimy o mocnym makijażu, nie da się zapomnieć o smokey eye. Ten sposób malowania powieki wszedł już do klasyki i będzie absolutnym hitem 2021. Zwłaszcza jeżeli połączymy go z mocnymi kolorami.  

5. Naturalność

Na koniec największe zaskoczenie, ponieważ wśród mocnego makijażu, który będzie królował w 2021, pozostanie modny także ten jak najbardziej naturalny. Duża ilość rozświetlacza i lekko wytuszowane rzęsy wciąż będą na topie, co ucieszy fanki lekkiego wizażu. Pod tym względem przedłużymy modę z 2020. 

Zobacz także: Biały podkład to hit Instagrama. Rewelacyjnie kryje i jest trwały

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.