Zamknij

Dolphin skin - nowy urodowy trend z Instagrama! Pokochały go gwiazdy i modelki

07.07.2020 10:47
makijaż
fot. Shutterstock

Efekt mokrej, rozświetlonej skóry stał się prawdziwym hitem. Podpowiadamy, jak go wykonać!

Jeszcze niedawno najmodniejszy był efekt matowej skóry. Aby go uzyskać używałyśmy dużej ilości pudru, który zapycha pory. Na szczęście aktualne trendy są zdecydowanie bardziej łaskawe dla naszej cery. Teraz możemy zostawić puder na dnie szuflady, bo największym hitem tego lata jest maksymalne rozświetlenie skóry. Sprawdźcie, jak uzyskać ten efekt!

Makijaż dolphin skin - na czym polega?

Regularnie dowiadujemy się o kolejnych trendach w makijażu. Jeszcze niedawno pisałyśmy o pastelowych ustach, "dewy skin", "foxy eyes". Teraz przyszedł czas na nowy trend - "dolphin skin". Polega on na uzyskaniu efektu rozświetlenia. Błyszcząca skóra muśnięta rozświetlaczem doskonale prezentuje się szczególnie latem. Wygląda świeżo i promiennie.Taki makijaż pokochały gwiazdy i modelki, m.in. Kaia Gerber, Rosie Huntington, Bella Hadid.

Makijaż dolphin skin - jak go wykonać?

Jak uzyskać "dolphin skin"? Makijażystka gwiazd, Mary Phillips, zdradza, że należy nakładać rozświetlacz na skórę twarzy warstwa po warstwie. Najlepiej stosować go w miejscach, gdzie nasza skóra najbardziej odbija światło, czyli na kościach policzkowych, brodzie, łuku kupidyna, czubku nosa i na skroniach.

Wiele z nas popełnia błędy w pielęgnacji cery. Oto 10 najpopularniejszych!