Zamknij

Czym jest odwrócone kocie oko? Ten makijaż to sezonowy hit

06.10.2022 14:35

Uwielbiacie stosować ciekawe triki makijażowe? Jeśli tak, przypominamy wam o jednym z najmodniejszych w tym sezonie. Chodzi o odwrócone kocie oko. Dzięki niemu zyskacie zupełnie nowy look.

Kobieta malująca oczy
fot. Shutterstock

Makijaż potrafi być bardzo ciekawym dodatkiem podczas tworzenia jesiennej stylizacji. To on wielokrotnie nadaje nam zmysłowego charakteru i pozwala pięknie wyglądać na zdjęciach. Jeśli szukacie ciekawego sposobu na modny wygląd, przypominamy o sezonowym hicie - jest nim odwrócone kocie oko. 

Zobacz także: Skąd mieć pewność, że kupujesz oryginalne perfumy w sieci? Wystarczy wiedzieć jedną rzecz

Trendy jesień 2022: odwrócone kocie oko sezonowym hitem

W branży beauty często pojawiają się nowe triki makijażowe, wiele z nich na przemian wraca i odchodzi do lamusa. Jeśli szukacie czegoś, co sprawdzi się w tym sezonie, warto poznać tzw. odwrócone kocie oko. 

Chodzi o nic innego jak ciekawy makijaż oczu. Dzięki niemu zdobędziecie nieznany wam dotąd typ spojrzenia i zauroczycie wiele osób.

Wspomniany trend był hitem na TikToku już w 2021 roku, jednak nadal cieszy się on dużą popularnością. Na Instagramie w makijażu tego typu pojawia się wiele gwiazd. Ostatnio pokazały się w nim m.in. @izzyraad.mua czy @makeupbygeetika.

Jak stworzyć odwrócone kocie oko?

By wykonać odwrócone kocie oko, trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim makijaż ma być przeciwieństwem popularnej klasyki. Świetny efekt uzyskamy dzięki tym trikom:

  • Mocną i ciemną linię wykonuj eyelinerem lub kredką do oczu.
  • Skoncentruj się na dolnej części powieki - po niej powinna biec linia kreski, a następnie musi być wyciągnięta ku górze.
  • Nie maluj górnej części powieki, chyba że mowa o cielistym cieniu.

To dzięki tym zasadom wykonasz odpowiedni makijaż i skupisz całą uwagę na dolnej powiece. Zaletą odwróconego kociego oka na pewno jest hipnotyzujące i nietypowe spojrzenie.

loader
Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News