Zamknij

Smoky eyes - jak wykonać klasyczny makijaż oka?

02.11.2018
Aktualizacja: 11.03.2019 15:26

Smoky eyes to od lat najpopularniejszy makijaż oka, który nigdy nie wychodzi z mody i pasuje każdemu niezależnie od typu urody. Z naszego artykułu dowiesz się, jak go wykonać krok po kroku. Poznaj najskuteczniejszą technikę tworzenia smoky eyes.

Smoky eyes
fot. Shutterstock

Smoky eyes to makijażowa klasyka. Jeżeli zastanawiasz się, jak pomalować oczy, zdecyduj się właśnie na efekt przydymionych powiek. Wystarczy, że użyjesz kilku niezbędnych do tego kosmetyków, a twoje spojrzenie nabierze wyjątkowego charakteru. Makijaż oczu w stylu smoky eyes zajmie ci kilkanaście minut. Sprawdź, jak go wykonać.

Smoky eyes - jakie kosmetyki przygotować?

Smoky eyes wykonasz za pomocą produktów, które znajdziesz w każdej drogerii. Zaliczamy do nich:

  • główny cień do powiek w odcieniu czerni, głębokiej szarości, fioletu lub granatu,
  • połyskujący cień do powiek,
  • cień do powiek w kolorze nude,
  • kredka do oczu,
  • korektor do twarzy,
  • tusz do rzęs.

Smoky eyes - krok po kroku

Idealnie wykonany makijaż typu smoky eyes wymaga doświadczenia i sprawnej ręki. Nie przejmuj się więc, jeśli na początku malowanie oczu będzie sprawiało ci problemy. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym szybciej, sprawniej i dokładniej zaczniesz go wykonywać.

Zanim przejdziesz do wykonania smoky eyes, oczyść skórę wokół oczu. Następnie nanieś korektor na cienie pod oczami oraz w wewnętrznych kącikach oczu.

Kiedy już to zrobisz, pomaluj wewnętrzną część górnej powieki oraz tuż pod łukiem brwiowym połyskującym cieniem. Potem użyj cienia matowego na powiece nieruchomej. Dzięki temu optycznie powiększysz i otworzysz oko.

W dalszej części przejdź do nałożenia kreski kredką do oczu tuż przy linii rzęs na górnej i dolnej powiece. W tym celu możesz też użyć matowego cienia do powiek.

Gdy już wykonasz kreski, na koniec delikatnie rozetrzyj je, aby makijaż oczu wyglądał naturalnie. Kreski sprawią, że podkreśli swoje spojrzenie i optycznie zagęścisz rzęsy.

Teraz nie pozostaje ci już nic innego, jak wybrać cień główny (najlepiej czarny, ciemny brąz lub granat) i nanieść go na górną powiekę ruchomą, modelując tym samym kontur oka.

Rozcieraj cień uważnie, tak aby wyglądał symetrycznie na obu powiekach. Uważaj też, aby nie przykryć nim cienia w wewnętrznych kącikach oczu. Na koniec użyj wydłużającego tuszu do rzęs i gotowe.

Makijaż oka w stylu smoky eyes idealnie sprawdzi się w przypadku makijażu wieczorowego!

 

Nie wszyscy mężczyźni lubią mocne makijaże. Zobacz, które z nich się im nie podobają.