Zamknij

Jak działa puder bananowy? Poznaj powody, dla których warto go stosować

02.10.2018 11:59

Puder bananowy to jeden z kosmetycznych hitów ostatnich lat. Po ten kosmetyk sięgają zarówno profesjonalni makijażyści, jak również wiele kobiet. To, co najbardziej nas do niego przekonuje, to fakt, że jest on naturalny i ma wiele zalet. Jak stosować puder bananowy? Podpowiadamy.

Puder bananowy
fot. Shutterstock

Puder bananowy do niedawna stosowany był głównie przez profesjonalistów. Dzisiaj stosuje go coraz więcej kobiet. Puder bananowy ma szereg cennych właściwości. Jest tak samo naturalny jak puder bambusowy czy puder ryżowy, ale ma trochę inne właściwości. Jak go stosować i dlaczego warto w niego zainwestować?

Puder bananowy – jak wygląda

Puder bananowy ma żółty odcień, ale po zastosowaniu daje w połowie transparentny efekt. Dlaczego w połowie? Otóż po nałożeniu go na twarz, kryje on zaczerwienienia, matuje i jednocześnie sprawia, że wygląda ona świeżo i promiennie.

Puder bananowy – właściwości

Puder bananowy ma szereg cennych właściwości:

 • przykrywa zaczerwienienia
 • ukrywa także sińce pod oczami i cienie
 • daje w połowie transparentny efekt
 • matuje
 • rozświetla i nadaje cerze zdrowego wyglądu

Puder bananowy – jak stosować

Puder bananowy można wykorzystać na kilka sposobów:

 1. Puder bananowy może być bazą pod makijaż. Najpierw nakładamy puder, który neutralizuje zaczerwienienia i sińce pod oczami, a następnie nakładamy podkład mineralny.
 2. Puder bananowy może stanowić też wykończenie makijażu. Sprawia on, że cera staje się gładka i lekko rozświetlona.
 3. Puder bananowy może również pełnić funkcję… korektora! Stosujemy go punktowo np. pod oczy – maskuje on sińce i cienie, które mogą być efektem zmęczenia czy niewyspania.
 4. Masz cerę naczynkową? Puder bananowy to specyfik dla ciebie! Neutralizuje on widoczne naczynka.

Jak nakładać puder bananowy

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, nakładamy puder bananowy w różny sposób.

 1. Jeżeli chcemy ukryć zaczerwienienia czy sińce, stosujemy do nakładania gąbeczkę do blendowania lub wilgotny pędzel.
 2. Do zaaplikowania pudru w celu zmatowienia cery, warto użyć dużego pędzla i wmasować puder kolistymi ruchami w całą twarz.

Puder bananowy – gdzie kupić, cena

Puder bananowy jest coraz łatwiej dostępnym kosmetykiem naturalnym. W swojej ofercie ma go już wiele marek – taki puder można kupić w wielu drogeriach. Puder bananowy kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Puder bananowy czy puder ryżowy?

Równie popularny co puder bananowy jest ostatnio puder ryżowy. Który z nich lepiej stosować? Prawda jest taka, że każdy z nich nadaje się do czegoś innego. Puder bananowy polecany jest przede wszystkim osobom z cerą naczynkową. Z kolei puder ryżowy doskonale radzi sobie z cerą tłustą i trądzikową. Puder bananowy jest pół-transparentny, natomiast puder ryżowy całkowicie transparentny. Jeżeli masz oliwkowy kolor skóry, w twoim przypadku sprawdzi się puder bananowy. Dla bladych osób o porcelanowej cerze polecany jest puder ryżowy.

Jak widać każdy z tych pudrów spełnia swoją własną rolę i nie każdy jest polecany wszystkim. Warto jednak zainwestować w jeden z takich pudrów, ponieważ jest on w pełni naturalny i stanowi świetną alternatywę dla zwykłych pudrów.

 

Nie wszyscy mężczyźni lubią mocne makijaże. Zobacz, które z nich nie podobają się facetom.