Zamknij

Po czym poznać, że kosmetyk nie nadaje się już do użytku? Oto sygnały ostrzegawcze

31.03.2021 12:34
kosmetyki
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się nad tym, czy twój krem nie stracił świeżości? Możesz to sprawdzić w prosty sposób. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na kilka charakterystycznych cech.

Wiele z nas nieświadomie korzysta z kosmetyków, które już od dłuższego czasu nie nadają się do użytku. Oto alarmujące znaki świadczące o tym, że powinnyśmy się ich pozbyć. Jeśli tego nie zrobimy, możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu i urodzie.

Jak rozpoznać zepsute kosmetyki?

Okres przydatności kosmetyków zależy przede wszystkim od ich składu. Im więcej zawierają naturalnych dodatków, tym krótszy mają termin ważności. Objawy psucia się ich zależą m.in. od tego, jaką mają konsystencję.

Pierwszym niepokojącym znakiem powinien być podejrzany wygląd kosmetyku. Jeśli widzimy, że zmienił on swoją konsystencję lub wieczko stało się wypukłe, to dowód na to, że preparat nadaje się do wyrzucenia. Jeśli chcesz sprawdzić świeżość produktu, skup się też na jego zapachu. W sytuacji, gdy wyczujesz nieprzyjemną woń, natychmiast się go pozbądź.

Płynne preparaty, takie jak mleczka, sera, kremy, po pewnym czasie mogą zmienić kolor. Ponadto często pojawiają się w nich małe kłaczki lub osad. Jeżeli zauważysz któryś z tych objawów, zrezygnuj z korzystania z tych produktów.

Zobacz także: Jak zrobić najmodniejszy makijaż sezonu? Potrzebujesz zaledwie trzech produktów

Przeterminowane kosmetyki - cechy charakterystyczne

W przypadku kolorowych produktów do makijażu należy zwrócić szczególną uwagę na ich strukturę. Gdy twoja kredka do oczu zaczyna się łamać, a puder lub róż w kamieniu się kruszą, to znak, że nie nadają się już do użytku.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.