Zamknij

Nowa wersja Chanel N°5 jest dedykowana Millenialsom

18.05.2016 12:59
Chanel No. 5 L’Eau
fot. www.instagram.com/lilyrose_depp

Jak zmieniono kompozycję zapachową perfum Chanel no 5?

Perfumy Chanel No. 5 L'Eau zostaną zaprezentowane we wrześniu 2016 roku. Już teraz wiadomo, że będzie to jedna z najważniejszych premier tego roku. Ambasadorką perfum została Lily-Rose Depp.

Perfumy Chanel No. 5

Kompozycję zapachową opracował Olivier Polge, syn perfiumarza Jacquesa Polge, który tworzył wersje kultowego zapachu od 1978 roku. Wszystkie poprzednie, łącznie z pierwotną odsłoną Chanel No. 5, są autorstwa Ernesta Beaux. Olivier Polge dołączył do zaszczytnego grona chociaż przez wiele lat nic nie wskazywało na to, że wybierze ścieżkę kariery zawodowej taką jak jego ojciec.

Próbował swoich sił w architekturze, muzyce klasycznej i grafice. Po kilku nieudanych próbach na znalezienie na siebie pomysłu zaczął pracować nad własnymi kompozycjami zapachowymi, a w 2013 roku otrzymał propozycję odświeżenia klasycznego zapachu Chanel. Jego wersja perfum będzie świeższa, lżejsza i bardziej seksowna. Nie oznacza to jednak, że będzie to zapach do noszenia tylko na dzień. Kompozycja będzie pasować także na wieczór. Perfumy są dedykowane młodym kobietom, dla których oryginalna wersja zapachu i ostatnie wariacje na jej temat, były zbyt ciężkie i przytłaczające. 

Chanel No. 5 L'Eau w nutach wysokich (głowy) będzie miał cytrynę, mandarynkę, pomarańczę słodką i gorzką. Na liście but średnich (serca) zostały wymienione zapachy róży, jaśminu i ylang-ylang. Nuty bazowe (głębi) są kompozycją cedru i białego piżma.

Perfumy będą sprzedawane we flakonikach o pojemności 50 i 100 ml.