Zamknij

"Diabelskie usta". Przerażający i niebezpieczny trend w powiększaniu ust!

09.12.2019 11:39
Usta
fot. Shutterstock

Coraz więcej kobiet decyduje się na kontrowersyjny trend. A eksperci biją na alarm!

To najnowszy i jednocześnie najdziwniejszy trend urodowy, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Mowa o "diabelskich ustach", na które decyduje się coraz więcej kobiet. Jak wyglądają i dlaczego są niebezpieczne? Koniecznie przeczytajcie!

Diabelskie usta - niebezpieczny trend w wypełnianiu ust

Eksperci ostrzegają przed najnowszym trendem urodowym, który rozprzestrzenia się po świecie. Coraz więcej kobiet bowiem decyduje się na "diabelskie usta". Tak powiększone usta są nienaturalne i bardzo niebezpieczne!

Trend na "diabelskie usta" wywodzi się z Rosji, ale teraz podbija już także Wielką Brytanię. Kobiety powiększają sobie ustaw w taki sposób, że mają one pofalowany kontur. Zabieg polega na wstrzyknięciu wypełniacza w zewnętrzną część wargi w celu wytworzenia "fali".

Specjaliści w dziedzinie kosmetologii i chirurgii estetycznej alarmują - nie można zmieniać anatomicznego kształtu ust. Można jedynie je powiększyć, podkreślić, nieco zmienić ich kolor. Wstrzykiwanie wypełniacza w taki sposób może skończyć się tym, że trafi on do naczyń krwionośnych, zablokuje je, a to w konsekwencji doprowadzi do martwicy tkanek.

"Diabelskie usta" spotkały się w mediach społecznościowych ze skrajnymi opiniami. Są osoby, które się nimi zachwycają, ale są też takie, które są przerażone. Co sądzicie o najnowszym trendzie urodowym?

Pielęgnacja cery nie należy do najprostszych. Poznaj 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery!