Zamknij

"Rosyjskie rzęsy" stały się hitem w branży beauty. Na czym polega ten trend?

24.11.2020 11:24
rzęsy
fot. Shutterstock

Tym trendem zachwycają się beauty blogerki i wizażystki gwiazd. Podpowiadamy, jak osiągnąć efekt "rosyjskich rzęs". Dzięki tej technice wasze rzęsy będą wyglądać na wyjątkowo gęste.

Wśród trendów w makijażu na zimę 2020/2021 króluje focus na oko. Wizażyści przekonują, że w celu osiągnięcia najlepszego efektu nie wystarczą już tylko dobry cień i tusz do rzęs. Do podkreślenia spojrzenia niezbędne będą dodatkowe elementy, takie jak sztuczne rzęsy i zabiegi zagęszczania rzęs. Ostatnio szczególnie na topie jest nowa technika zagęszczania, która daje efekt "rosyjskich rzęs". Zobaczcie, na czym polega.

Trendy zima 2020/2021: "Rosyjskie rzęsy"

Do tej pory wśród metod zagęszczania rzęs wyróżniałyśmy zabiegi 1 do 1 oraz zagęszczanie tzw. metodami 2D i 3D. Teraz do tej listy należy dopisać kolejny rewolucyjny zabieg - russian volume lashes. Tzw. rosyjska objętość sprawia wrażenie, jakby naszych rzęs było kilka razy więcej.

Aby osiągnąć odpowiedni rezultat, należy zastosować nowy sposób zagęszczania włosków. Polega on na aplikacji sztucznych włosków w taki sposób, aby nie obciążały one naturalnych rzęs. To, ile włosków będzie można przykleić, zależy od ilości naturalnych rzęs. Efekt utrzymuje się do 3-4 tygodni. Aby rzęsy nie wyglądały zbyt teatralnie, polecamy doklejać do pojedynczych rzęs kępki z maksymalnie 5 włoskami.

Jak oceniacie "rosyjskie rzęsy"? Podoba się wam ten efekt?

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.