Zamknij

Modne makijaże zima 2020/2021. Przegląd najgorętszych trendów sezonu

23.11.2020 14:40

Zastanawiasz się, jakie makijaże będą modne w sezonie zima 2020/2021? Wśród aktualnych trendów znajdziemy zarówno propozycje dla fanek mocnego makeupu, jak i tych z was, które stawiają na minimalizm. Zobaczcie wszystkie modne makijaże na zimę 2020/2021.

makijaż
fot. Shutterstock

Modne makijaże zima 2020/2021 są bardzo różnorodne, dzięki czemu każda z nas znajdzie idealną propozycję dla siebie. W tym sezonie stawiamy przede wszystkim na wyrazisty makijaż oka. Wśród trendów nie zabrakło szalonych propozycji, takich jak miks kilku kolorów na powiece czy efekt cieniowania, dzięki któremu optycznie powiększymy oko. Poznajcie modne makijaże zima 2020/2021.

Modne makijaże zima 2020/2021

Jest kilka ponadczasowych zasad, które warto wziąć pod uwagę, robiąc makijaż. Jeśli chcesz podkreślić oko, zrezygnuj ze szminki w mocnym kolorze. A jeżeli chcesz skupić się na makijażu ust, unikaj mocnych kolorów na powiekach. W innym wypadku twój makeup będzie zbyt przerysowany.

Modne makijaże zima 2020/2021 charakteryzują się wyrazistym akcentem na oko, dlatego w tym roku polecamy zaopatrzyć się w dobrej jakości eyelinery i cienie w modnych kolorach. Poniżej znajdziecie przegląd najciekawszych propozycji tego sezonu.

1. Cut crease

Cut crease to przeciwieństwo kultowego makijażu smoky eye.  Polega on na nałożeniu na górną powiekę warstwy ciemnego cienia w taki sposób, aby jego krawędzie od zewnętrznej strony oka wyraźnie się odznaczały. Efekt ten sprawia, że oczy wydają się większe. Trend cut crease cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród influencerek. Niestety ten makeup nie należy do najprostszych. Aby wykonać go prawidłowo, trzeba mieć wprawę.

2. Microshading 

Microshading to nowy trend w makijażu brwi. Polega on na tatuowaniu drobnych kropeczek, które dają efekt cieniowania i stanowią wypełnienie dla naszych brwi. Dzięki temu zabiegowi podkreślamy nasze spojrzenie i dodajemy twarzy charakteru. Efekt, podobnie jak w przypadku microbladingu, utrzymuje się nawet do 3 lat.

3. Mocne, kolorowe cienie do powiek

Modne makijaże zima 2020/2021 charakteryzują się odważnymi łączeniami różnych odcieni. Wśród nich królują  mocne, kolorowe cienie do powiek. Warto postawić mocny np. na pastelowy kolor dookoła oka. Ciekawie wyglądają też kreski na niebieskie powiekach. Pamiętaj jednak, żeby połączyć ze sobą odcienie, które będą się razem dobrze komponowały.

4. Draping

Draping to metoda, która polega na podkreślaniu kości policzkowych, żuchwy i skroni użyciu różu. Jak prawidłowo wykonać draping? Potrzebne ci będą do tego 2 róże - ciemniejszy i jaśniejszy. Pierwszy nanieś poniżej policzków, a drugi na kości policzkowe. Później zblenduj oba kolory za pomocą pędzla. Jaśniejszego różu użyj do podkreślenia policzków, skroni i żuchwy.

5. Glass skin

Glass skin to trend, który polega na uzyskaniu na twarzy szklanego efektu. Do tego potrzebna ci będzie odpowiednia pielęgnacja cery silnie nawilżającymi produktami oraz odrobina rozświetlacza. Należy zastosować go na kościach policzkowych, centralnej części czoła i na skroniach. Dzięki temu twoja cera będzie wyglądać młodo i promiennie.

Który z trendów w makijażu na zimę 2020/2021 podoba się wam najbardziej?

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.