Zamknij

Microshading to nowy trend w makijażu brwi. Zobacz, na czym polega

16.11.2020 13:35
Kobieta robi u kosmetyczki makijaż permanentny brwi
fot. Shutterstock

Chcesz zrobić sobie makijaż permanentny brwi? Wypróbuj nowy trend, jakim jest microshading. Zobacz, na czym polega i czym różni się od microbladingu. 

Makijaż permanentny jest coraz powszechniejszym zabiegiem kosmetycznym. Wiele kobiet się na niego decyduje, ponieważ jest bardzo praktyczny. Pozwala nam zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu i jednocześnie cieszyć się nieskazitelnym wyglądem w niemal każdej sytuacji. Bardzo popularny jest makijaż permanentny brwi. Można go zrobić na różne sposoby. Nie tak dawno w salonach kosmetycznych królował microblading. Teraz w trendach pojawił się microshading. Czym się różni i na czym polega ten zabieg? Przekonaj się sama!

Zobacz także: Schoolboy brow to nowy trend w stylizacji brwi! Zrobisz go błyskawicznie

Microshading - makijaż permanentny brwi. Na czym polega?

Obie te techniki makijażu permanentnego polegają na wypełnianiu tuszem skóry między włoskami tak, aby uzyskać efekt pełniejszych brwi. Okazuje się jednak, że nowa technika, jaką jest microshading, pozwala uzyskać o wiele delikatniejszy efekt niż microblading. 

Podczas gdy microblading to tatuowanie pojedynczych włosków, w przypadku microshadingu tatuuje się wyłącznie drobne kropeczki, które dają efekt cieniowania i stanowią wypełnienie dla naszych brwi. Tym samym uzyskujemy mocniejszy rezultat, niż w przypadku tradycyjnego makijażu. Jest on jednak o wiele naturalniejszy, niż ten, który otrzymujemy po microbladingu. 

Jest to zabieg półtrwały, co oznacza, że co jakiś czas należy go powtórzyć. Jest on jednak bardziej wytrzymały niż tradycyjna henna brwiEfekt, podobnie jak po microbladingu, utrzymuje się nawet do 3 lat. 

Ile kosztuje microshading? To oczywiście zależy od salonu kosmetycznego. Cena za ten zabieg z reguły waha się między 700 a 1000 zł.

Zobacz także: Glass skin to nowy hit w pielęgnacji. Sprawdź, jak uzyskać efekt szklanej cery! 

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.