Zamknij

Czym jest microblading brwi? Dzięki temu zabiegowi twoje brwi będą kształtne, równe i piękne

21.05.2018
Aktualizacja: 10.10.2019 14:36

Microblading to coraz popularniejszy rodzaj makijażu permanentnego brwi. Kobiety chętnie poddają się temu zabiegowi. Pozwala on zaoszczędzić czas, który codziennie przeznaczamy na makijaż. Jak wygląda microblading, kto może go wykonać i ile kosztuje?

Kobieta podczas zabiegu microbladingu brwi
fot. Shutterstock

Masz dosyć codziennego uzupełniania brwi kredką? Wciąż nie doszłaś do wprawy i jedną brew malujesz perfekcyjnie, a druga wymyka się spod kontroli? I co najważniejsze – chcesz zaoszczędzić czas, który poświęcasz na codzienny makijaż? Wypróbuj makijaż permanentny, jakim jest microblading.

Zobacz także: Mężczyźni wskazują, jakie makijaże nie podobają im się u kobiet

Microblading brwi – dla kogo

Microblading wskazany jest dla wszystkich kobiet, które nie chcą tracić czasu na poranny makijaż. Polecany jest także osobom, które straciły włosy, brwi i rzęsy po chemioterapii. Makijaż permanentny brwi to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które często chodzą na basen, fitness albo też uprawiają inne aktywności fizyczne. Taki zabieg sprawi, że zawsze będą wyglądały na zadbane i gotowe do wyjścia z domu.

Jak wygląda microblading brwi?

Microblading to metoda, która polega na wprowadzaniu pigmentu za pomocą mikroostrza do warstwy kolczystej naskórka. Taki zabieg sprawia, że brwi wyglądają naturalnie, ale jednocześnie są równe i mają piękny kształt. Trzeba pamiętać, że wygląd wprowadzonego pod skórę pigmentu może się różnić w zależności od klientki. Dlatego nierzadko salony życzą sobie przed samym zabiegiem, aby pacjentka podpisała oświadczenie, że w razie "niepowodzenia" nie będzie składała reklamacji. Jak się przygotować do takiego zabiegu?

Microblading brwi – przebieg zabiegu

3 tygodnie przed samym zabiegiem klientka nie powinna regulować ani farbować brwi. A jak wygląda sam microblading brwi? Najpierw profesjonalista z gabinetu kosmetycznego dobiera odpowiedni barwnik – powinien być on identyczny z kolorem włosów. Następnie brwi smarowane są maścią znieczulającą. Następnie kosmetyczka rysuje za pomocą kredki i szablonów kontury brwi, które będą wypełniane. Dopiero gdy taki "szkielet" zostanie zaakceptowany przez klientkę, kosmetyczka przystępuje do microbladingu brwi.

Za pomocą specjalnego piórka kosmetyczka nacina skórę pod odpowiednim kątem i na odpowiednią głębokość, a następnie aplikuje tam pigment. Tak powstaje efekt cieniutkich włosów imitujących te prawdziwe. Dobrze wykonany microblading sprawia, że trudno dopatrzyć się ingerencji specjalisty, a brwi wyglądają całkowicie naturalnie.

Ile trwa microblading brwi?

Zabieg microbladingu brwi trwa około godzinę. Jeżeli pacjentka odczuwa duży ból w trakcie uzupełniania brwi można je wielokrotnie znieczulać. Na efekty jednak trzeba poczekać – barwnik musi odrobinę zblednąć.

Microblading brwi – ile kosztuje

Microblading brwi kosztuje od 500 do 800 zł. Jest to cena, w którą wliczona jest także korekta – wykonuje się ją mniej więcej po miesiącu od uzupełnienia brwi metodą microbladingu. Pozwala skorygować kształt i dorysować włoski w miejscach, które zostały ominięte poprzednim razem. Microblading brwi sprawia, że możemy zapomnieć o ich malowaniu na najbliższe 2 lata. Po upływie tego czasu należy zabieg powtórzyć.

Microblading brwi – jak dbać o skórę po zabiegu

Po zabiegu microbladingu brwi trzeba szczególnie zadbać o skórę w tym miejscu. O czym należy pamiętać?

 • nie dotykać i nie drapać miejsc po zabiegu
 • co kilka godzin nakładać na brwi maść gojącą i regenerującą
 • przez pierwsze dni po microbladingu nie malować twarzy, nie używać mydła i innych kosmetyków do mycia twarzy, nie stosować peelingu
 • przez 2 tygodnie nie korzystać z basenu, sauny i solarium.

Microblading brwi – przeciwwskazania

 • cukrzyca
 • łuszczyca
 • padaczka
 • problemy z krzepliwością krwi
 • choroby tarczycy
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie niektórych leków

Microblading brwi a metoda piórkowa

Istnieją także inne rodzaje makijażu permanentnego brwi. Prócz microbladingu brwi można zdecydować się na wyrównanie ich i uzupełnienie metodą piórkową.

Czym jest makijaż brwi metodą piórkową? To wpuszczanie barwnika pod skórę za pomocą jednorazowych płaskich igiełek połączonych w coś na kształt piórek. Zabieg nie boli i kosztuje od 400 do 1200 zł. Efekt utrzymuje się dłużej niż w przypadku microbladingu – nawet do 5 lat.

Czym tak naprawdę różnią się microblading i metoda piórkowa?

 • microblading daje bardziej naturalne efekty
 • przy metodzie piórkowej barwnik wprowadzany jest głębiej niż przy microbladingu
 • efekty metody piórkowej utrzymują się nawet dwa razy dłużej niż microbladingu

Microblading gwarantuje naturalnie wyglądające, równe i piękne brwi. Dostosowane są one do proporcji twoich twarzy i robią niezwykłe wrażenie. I choć zabieg nie należy do najtańszych, efekty przechodzą oczekiwania. I nie trzeba codziennie robić robić makijażu brwi.

Najmodniejszy makijaż tego sezonu: