Zamknij

Metody powiększania ust - która z nich daje najlepsze rezultaty?

16.12.2019
Aktualizacja: 25.02.2020 15:03
pełne usta
fot. Shutterstock

Marzysz o pełniejszych ustach? Do wyboru masz kilka możliwości. Obecnie medycyna estetyczna oferuje najpopularniejszą metodę powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego, jednak możesz skorzystać też z innych sposobów. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie opcje masz do wyboru oraz poznasz szczegółowe informacje na ich temat.

Zastanawiasz się, jak powiększyć usta? Możesz skorzystać z mniej i bardziej inwazyjnych sposobów, a także prostych trików makijażowych, które sprawią, że twoje wargi będą wyglądały na pełniejsze. Sprawdź na czym dokładnie polega każda z metod i wybierz tę, która najbardziej będzie ci odpowiadać.

Jak powiększyć usta?

Oto wszystkie dostępne metody powiększania ust, z których możesz skorzystać:

  • powiększanie ust botoksem,
  • powiększanie kwasem hialuronowym,
  • powiększanie ust własnym tłuszczem,
  • powiększanie ust za pomocą specjalnego serum.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zdecydowanie najpopularniejsza metoda, która zapewnia natychmiastowe efekty i jest nieinwazyjna. Polega na wstrzyknięciu w wargi ampułki z kwasem hialuronowym. Zabieg ten zajmuje kilka minut i można go wykonać praktycznie w każdym gabinecie medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem lekarz powinien zapytać o nasze preferencje związane z wielkością oraz kształtem ust, by zapewnić nam oczekiwane rezultaty.

W usta można wstrzyknąć wybraną ilość kwasu hialuronowego, jednak należy uważać na to, aby nie przesadzić. W przypadku, gdy lekarz użyje zbyt dużej ilości preparatu, wargi będą wyglądać nienaturalnie.

Warto też dodać, że za pomocą kwasu hialuronowego można nie tylko powiększyć, ale też wymodelować usta oraz skorygować w przypadku, gdy z natury są niesymetryczne.

Możliwe jest też uniesienie kącików, odtworzenie granicy pomiędzy czerwienią wargową a skórą, a także podkreślenie konturów. Efekty trzymają się od 6 do 12 miesięcy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Powiększanie ust botoksem to kolejny sposób cieszący się sporym zainteresowaniem. Polega on na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej (botoksu) w czerwień wargową. Rezultaty widoczne są po kilku dnach. Niestety botoks może działać drażniąco na komórki czuciowe, dlatego nie każdemu poleca się wykonywanie tego zabiegu.

Botoks wstrzykiwany w usta podrażania komórki, blokując w ten sposób przewodzenie impulsów nerwowych. To utrudnia kurczenie się i rozluźnianie mięśni w okolicach warg. Efekty są widoczne nawet 9 miesięcy.

Powiększanie ust własnym tłuszczem to metoda polegająca na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej (około 20-30 ml) i podanie jej w wargi za pomocą strzykawki. Zabieg ten nazywany inaczej lipofillingiem lub lipotransferem jest bezpieczny i zapewnia trwalsze rezultaty niż powiększanie usta kwasem hialuronowym lub botoksem. Zabieg trwa około 30 minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zobacz także: 12 ciekawych wzorów na tatuaż na ramieniu! Co musisz wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz?

Powiększanie ust - cena

Zabieg powiększania ust w zależności od wybranej metody może kosztować od około tysiąca złotych wzwyż. W przypadku użycia kwasu hialuronowego cena uzależniona jest od ilości wstrzykiwanej substancji. Za powiększanie ust własnym tłuszczem zapłacimy najwięcej. W przypadku tej metody ceny zaczynają się od 3 tysięcy złotych.

Serum powiększające usta

Serum powiększające usta to preparat nie tylko sprawia, że wargi staną się pełne, ale też jędrniejsze i nawilżone. W jego składzie znajdziemy m.in. kwas hialuronowy, olejek rycynowy, miętę pieprzową. Wystarczy nałożyć kosmetyk na usta i gotowe. Ceny wahają się od 40 do 50 zł.

Zobacz także: Snow-bunny - najmodniejsza koloryzacja tego sezonu!

Mieszkania gwiazd pełne są luksusowych mebli i dodatków. A jak mieszka Natalia Siwiec?