Zamknij

Jak dbać o makijaż w dobie koronawirusa? Sposoby na to, żeby był trwały

30.10.2020 12:19
Piękna dziewczyna z mocnym makijażem w maseczce ochronnej i białym kapeluszu
fot. Shutterstock

Co zrobić, żeby makijaż przetrwał pod maseczką? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytanie makijażowe w dobie koronawirusa.

Cały świat zmaga się z drugą falą pandemii koronawirusa. W Polsce i wielu innych krajach obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Już w marcu jednak wszystkie przekonałyśmy się, że jest to niezwykle uciążliwe nie tylko ze względu na oddychanie, ale także na... trwałość naszego makijażu. Co, jeżeli chcemy przemieścić się do pracy w maseczce i musimy zabezpieczyć makijaż przed zmazaniem? Okazuje się, że istnieją sposoby na to, żeby zachować trwałość makijażu pod maseczką nawet przez cały dzień.

Zobacz także: Trudno ci się oddycha w maseczce? Ten jeden prosty trick może ci pomóc!

Makijaż w dobie koronawirusa. Co zrobić, żeby przetrwał pod maseczką?

Żeby zachować trwałość makijażu pod maseczką, warto zastosować kilka kroków podczas malowania.

Zobacz także

Przede wszystkim postaw na odpowiednią bazę pod makijaż. Sprawi ona, że cera lepiej przyjmie kosmetyki i dłużej pozostaną one na naszej skórze. To jednak same produkty, które nakładamy na twarz, wpływają na to, czy makijaż jest trwały.

Sięgajcie zatem po kosmetyki sprawdzone i trwałe. Dobrze by było także, gdyby były one wodoodporne - zawilgocona od pary wodnej maseczka może sprawić bowiem, że nasz makijaż się rozmaże. Jeżeli postawisz na jakościowe i wodoodporne kosmetyki, to ci nie grozi.

Skupcie się na górnej części twarzy. Na twarz warto nałożyć samą bazę, a następnie cienie, tusz, kredkę, eyeliner. Usta zostaw naturalne, nałóż tylko pomadkę ochronną lub balsam, które sprawią, że ta część buzi nie będzie wysychać pod maseczką.

Na rynku dostępne są również różne utrwalacze makijażu w mgiełkach, którymi spryskujemy twarz po nałożeniu kosmetyków. Są one dobrą opcją, jeżeli musisz postawić na pełen makijaż. 

Zachęcamy jednak do stawiania na naturalność! Jeżeli nie zmagasz się z większymi problemami skórnymi, dobrze by było zostawić twarz tak, żeby mogła oddychać. Wystarczająco narażamy ją już bowiem na niedoskonałości samym noszeniem maseczki. Przez nią powstają m.in. takie problemy skórne jak maskne

Zobacz także: Jaki makijaż u kobiet najbardziej podoba się mężczyznom? Zaskakujące wyniki badań!

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.