Zamknij

Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje i ile kosztuje?

18.04.2019 14:41
Permanentny makijaż brwi
fot. Shutterstock

Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje? Na to pytanie próbuje sobie odpowiedzieć każda osoba, która myśli o przyciemnieniu brwi na dłuższy czas. Zabieg ten zapewnia długotrwałe efekty. Jednak po czasie brwi stają się coraz jaśniejsze aż w końcu barwnik całkowicie znika. Z naszego artykułu dowiecie się, ile się utrzymuje makijaż permanentny brwi.

Makijaż permanentny brwi ile się utrzymuje? To zagadnienie często powtarza się na kobiecych forach internetowych. Niestety z odpowiedzi użytkowników trudno jest wywnioskować jednoznacznie, jak długo utrzymuje się permanentny makijaż brwi.

Za pomocą makijażu permanentnego możemy skorygować asymetrię i nadać brwiom nowy kształt. Podpowiadamy, co jeszcze powinnaś wiedzieć na ten temat zanim zdecydujesz się na zabieg.

Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje?

Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje? Zależy to od różnych czynników. M.in. od naszych indywidualnych uwarunkowań i od tego jak pielęgnujemy brwi. Większość osób twierdzi, że utrzymuje się on około 2 lat. Jeśli jednak zależy nam na długotrwałym efekcie ciemniejszych brwi, należy regularnie powtarzać ten zabieg w salonie kosmetycznym.

Nie wiesz, jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry w okolicach łuków brwiowych. Potrzebne ci do tego będą kremy nawilżające z witaminą E. Ponadto przez kilka dni po zabiegu staraj się nie pocierać skóry w obrębie łuków i nie przemywać ich mydłem. Pozwól, aby skóra całkowicie się zregenerowała. Nie usuwaj strupków. Zaczerwienienie ustępuje po około 2-3 dniach od zabiegu. Ale dopiero po upływie 3-4 tygodniach uzyskamy właściwy kolor po zabiegu.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji makijaż permanentny brwi będzie się utrzymywał dłużej. Po wykonaniu makijażu permanentnym brwi należy unikać promieni UV. Zrezygnuj więc z wizyt w solarium oraz unikaj słońca.

Zobacz też, jak uzyskać efekt smoky eyes oraz jak zmyć hennę z brwi.

Makijaż permanentny brwi - ile kosztuje?

Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem jednorazowym wykonywanym w gabinetach kosmetycznych przez wykwalifikowane kosmetyczki. Cena zabiegu zależy od konkretnego gabinetu oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Zwykle za zabieg zapłacimy od 600 do 900 zł. Jeśli efekt ci się nie spodoba kosmetyczka może wykonać za dodatkową opłatą laserowe usuwanie makijażu permanentnego.