Zamknij

Masz opadającą powiekę? Te triki makijażowe mogą ci pomóc

21.01.2021 15:31
Kobieta z opadającymi powiekami pomalowanymi w odcieniu nude
fot. Shutterstock

Opadająca powieka jest problemem, z którym zmaga się wiele kobiet. Jak dobrać wówczas odpowiedni makijaż? Dzięki tym trikom twoje spojrzenie będzie zniewalające.

Większość kobiet kocha makijaż, jednak bywa on problematyczny. Zwłaszcza wtedy, gdy nasza skóra płata nam figle. Jedne z nas mają przebarwienia na twarzy, inne piegi lub przesuszoną cerę, a jeszcze inne... opadające powieki. Ten mankament sprawia, że cień jest mniej widoczny, a oko wygląda na małe. Co gorsza, malując je, możemy doprowadzić do tego, że będzie wyglądać jeszcze gorzej. Podpowiadamy wam zatem triki makijażowe, które sprawią, że opadająca powieka przestanie być waszym problemem i oczarujecie wszystkich spojrzeniem.

Zobacz także: Przez te 4 błędy w makijaż oczu wyglądasz na zmęczoną. Skończ z nimi natychmiast

Makijaż do opadającej powieki. Triki, dzięki którym powiększysz oko

Opadająca powieka wymaga specjalnej pielęgnacji. Powinnyśmy też dobrać do niej odpowiedni makijaż.

Dzięki tym trikom twoje spojrzenie będzie prezentować się rewelacyjnie.

1. Uważaj na to, gdzie nakładasz rozświetlacz

Nakładanie rozświetlacza standardowo na kości policzkowe i pod łuki brwiowe może być zabójcze dla twojego oka, jeżeli masz opadającą powiekę. W tym przypadku zastosuj kosmetyk wyłącznie w kącikach oczu oraz przy górnej linii rzęs. 

2. Postaw na wodoodporny tusz

Gdy powieka nieco opada, łatwiej jest o to, żeby tusz się na niej odbijał. Jeżeli jednak postawisz na wodoodporny kosmetyk, nie będziesz ryzykowała, że szybko się rozmażesz. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknym spojrzeniem nawet przez cały dzień.

Zobacz także: Chcesz uratować zaschnięty tusz do rzęs? Wypróbuj ten prosty trik

3. Nakładaj cień wyżej niż zagięcie

Opadająca powieka sprawia, że cień staje się niewidoczny. Dlatego też warto rozsmarować go nieco wyżej tak, żeby był on dostrzegalny i podkreślał nasze spojrzenie. 

4. Uważaj na zbyt jasne i zbyt ciemne cienie

Jasne cienie w przypadku opadającej powieki mogą sprawić, że oczy będą wyglądały nienaturalnie. Zbyt ciemne spowodują natomiast, że oko będzie niemalże niewidoczne. Dlatego stosuj odcienie stonowane. Możesz też zmieszać ciemny kosmetyk z jasnym.

5. Unikaj eyelinera

Użycie eyelinera jest bardzo kuszące. Zwłaszcza że ten kosmetyk od dłuższego czasu nie wychodzi z mody. Niestety w przypadku opadającej powieki sprawisz, że totalnie ona zniknie, a twoje oko będzie jeszcze mniejsze. Jeżeli chcesz postawić na kosmetyk tego typu, zdecyduj się raczej na białe kreski. 

Zobacz także: Jesteś przemęczony i masz podkrążone oczy? Ten kosmetyk pomoże ci to zamaskować

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.