Zamknij

Jak zrobić kreskę eyelinerem? Prosta metoda krok po kroku

17.04.2019 15:09
Kreska eyeliner
fot. Shutterstock

Kreska robiona eyelinerem bądź kredką daje imponujący efekt, ale jej wykonanie nie należy do najprostszych. Jak zrobić kreskę na oku, aby efekt był zadowalający, a malowanie nie zajęło nam dużo czasu? Zobaczcie.

Jak zrobić kreskę eyelinerem? Taki makijaż wydaje się prosty, ale w rzeczywistości wymaga ogromnej wprawy. Dlatego wiele kobiet rezygnuje z tego elementu malowania. A szkoda, bo dobrze wykonana kreska potrafi nadać zmysłowego charakteru i też pomaga powiększyć oczy.

Jak zrobić kreskę na oku

Jak zrobić kreskę na oku? Przede wszystkim warto zacząć od wyboru odpowiedniego kosmetyku. Całe szczęście eyelinery występują teraz w szerokiej gamie produktów - mają różne formy i kolory. Kreskę na oku możemy zrobić eyelinerem w formie:

  • flamastra - ten kosmetyk polecany jest osobom początkującym. Za pomocą eyelinera w flamastrze łatwo zrobisz prostą kreskę o różnej grubości. Jednak zdecydowanie lepiej poradzi sobie z grubą kreską.
  • eyelinera w płynie - to najpopularniejszy kosmetyk do robienia kresek na oku. Pozwala zrobić precyzyjne i cieniutkie kreski, ale wymaga nieco wprawy.
  • eyelinera w żelu - to kosmetyk dla trochę bardziej zaawansowanych. Kosmetyk można aplikować za pomocą pędzelka, ale występują też eyelinery w żelu w sztyfcie.

Jak zrobić idealną kreskę

Zacznij od dobrania kształtu kreski - każdy kształt ma nieco inną funkcję. Kreski wyciągnięte poza zewnętrzny kącik oka i lekko skierowane do góry powiększają oko. Dodają mu też zmysłowego charakteru. Jeżeli jesteś posiadaczką okrągłych oczu, wyciągnij kreskę zarówno poza zewnętrzny, jak i wewnętrzny kącik oka. Natomiast osoby, które mają szeroko rozstawione oczy, powinny zdecydować się na kreskę tylko w wewnętrznych kącikach oczu.

Jak zrobić kreskę eyelinerem

Przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość - szczególnie jeśli jesteś perfekcjonistką. Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem? Oprzyj łokcie o twarde podłoże - tylko wtedy będziesz mieć pewność, że nie drgnie ci ręka podczas wykonywania makijażu.

Pamiętaj też o odpowiednim przygotowaniu skóry pod nakładanie eyelinera. Dokładnie oczyść twarz, a następnie nałóż na skórę powiek bazę pod cienie. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że makijaż utrzyma się na skórze i nie rozmaże się.

Jak możesz sobie pomóc? Najlepiej zaznaczyć dwa punkty na powiece, które wyznaczą ci początek i koniec kreski na oku. Następnie musisz je jedynie połączyć. Jeżeli kreski są nierówne, zawsze możesz je skorygować. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się patyczek do uszu nasączony płynem micelarnym lub płynem do demakijażu.

I pamiętaj - idealne kreski na oku osiągniesz dopiero po kilku, jeśli nie kilkunastu próbach wykonania takiego makijażu.

Zobacz także: Makijaż dzienny krok po kroku - przepis na piękny wygląd w ciągu dnia

Jak malować kreski

Jak zrobić kreskę na oku? Mamy dla ciebie kilka podpowiedzi, które sprawią, że tego typu makijaż nie będzie tak trudny. Przede wszystkim po każdym pociągnięciu pędzelkiem czy flamastrem, odsuń się od lustra i sprawdź efekty swoich działań.

Jeżeli kreska malowana za pomocą zaznaczenia początkowych punktów, a następnie łączenia ich, nie wychodzi, wypróbuj inny sposób. Spróbuj narysować króciutką linię wychodzącą z zewnętrznego kącika oka w stronę końcówki brwi. To samo zrób na drugim oku. Następnie od środka oka namaluj linię aż do końcówki wcześniej zaznaczonej kreski. Dopiero na koniec połącz tak namalowaną kreskę z wewnętrznym kącikiem oka - ten ostatni odcinek musi być cieniutki.

Teraz wystarczy pomalować rzęsy, pomalować brwi kredką i i perfekcyjny makijaż gotowy!

Zagłosuj

Lubisz mocny makijaż?

Liczba głosów:

Pielęgnacja skóry to podstawa każdego, kto chce, aby jak najdłużej była ona w jak najlepszej kondycji. Dlatego warto się wystrzegać najczęściej popełnianych w pielęgnacji błędów. Poznajcie je!