Zamknij

Jak zrobić kolorową pomadkę do ust w domu krok po kroku? Wystarczą dwa składniki

15.04.2021 10:26
Jak zrobić kolorową pomadkę do ust w domu krok po kroku? Wystarczą dwa składniki
fot. SHUTTERSTOCK

Szminka do ust to ulubiony kosmetyk wielu kobiet. Dobrze dobrana jest idealnym zwieńczeniem makijażu i może nadać charakteru całej stylizacji. A gdyby tak zamiast wydawać krocie na kolejne pomadki, zacząć robić je samodzielnie w domu? Poniżej znajdziecie prosty i szybki sposób.

Metody DIY, z ang. "do it yourself", czyli "zrób to sam", od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wiele kobiet stawia przede wszystkim na samodzielne wykonywanie kosmetyków. Dlaczego? To proste. Domowe produkty nad drogeryjnymi mają tę przewagę, że dobrze wiemy, co zawierają. Ponadto ich wykonanie jest zazwyczaj bardzo łatwe i tanie, dzięki czemu nie trzeba wydawać kroci na kupowanie kolejnych kosmetyków w sklepach. W tym artykule sprawdzamy, jak zrobić pomadkę do ust w domu krok po kroku.

Jak zrobić szminkę do ust w domu? Wystarczą dwa produkty

Wykonanie kolorowej szminki w domu jest bardzo proste i nie powinno pochłonąć wiele czasu. Na początku powinniśmy zaopatrzyć się w niezbędne do tego produkty. Potrzebna nam będzie bezbarwna pomadka wazelinowa, najlepiej w sztyfcie. Taki produkt można kupić na przykład w aptece za jedyne kilka złotych. Ponadto musimy posiadać kolorowy cień do powiek. Jeśli chodzi o barwę produktu, to nie ma tu ograniczeń. Należy wybrać taki kolor kosmetyku, jaki chcemy, żeby potem miała nasza szminka.

Do wykonania pomadki w domu potrzebna nam będzie także szklanka lub inny pojemnik oraz kuchenka mikrofalowa.

Kolorowa pomadka do ust - jak zrobić krok po kroku?

Jeśli już mamy przygotowane składniki, możemy wziąć się za wykonywanie naszej szminki. Na początku wazelinową pomadkę wyciągamy z jej opakowania i wkładamy do szklanki (lub innego pojemnika). Następnie dodajemy do niej cień do powiek i wkładamy do kuchenki mikrofalowej rozgrzanej do 750 W na około 2 minuty.

Po tym czasie wyjmujemy i tak otrzymaną płynną masę przelewamy znowu do opakowania po wazelinowej pomadce. Potem czekamy, aż wystygnie i gotowe. Można cieszyć się już naszą szminką wykonaną w domu.

Prawda, że proste?

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl