Zamknij

Chcesz zrobić kreskę na powiece? Banalny trik z taśmą klejącą ułatwi ci to zadanie

05.05.2021 12:34
makijaż oka
fot. Shutterstock

Idealnie namalowana kreska na powiece - nazywana potocznie jaskółką - podkreśli twoje spojrzenie i optycznie powiększy oko. Jeżeli jednak nie masz doświadczenia w pracy z eyelinerem, uzyskanie wymarzonego efektu może być dla ciebie wyzwaniem. W takich przypadkach warto zastosować trik z taśmą klejącą.

Kocie oko nigdy nie wychodzi z mody i każdej z nas dodaje uroku. Do stworzenia takiego makijażu potrzebny ci będzie eyeliner, dzięki któremu naniesiesz na powieki równe kreski. Jeśli nie masz wprawy w używaniu tego kosmetyku, wypróbuj prostą metodę. Do przeprowadzenia jej będziesz potrzebowała lusterka i taśmy klejącej.

Jak zrobić jaskółkę na powiece?

Jaskółka to nic innego, jak lekko wyciągnięta na zewnątrz kreska na górnej powiece. Dzięki niej możemy wymodelować oko i dodatkowo je powiększyć. Wykonanie tego zadania na początku może wydawać się trudne. Ale my udowadniamy, że nawet nie mając doświadczenia w nakładaniu make-upu, można uzyskać doskonały efekt.

Na początku nałóż za pomocą eyelinera prostą kreskę na powiece - tuż przy rzęsach. Postaraj się, by była równa i kończyła się na wysokości zewnętrznego kącika oka. Następnie oderwij kawałek taśmy klejącej i przyklej ją w taki sposób, aby tworzyła przedłużenie linii rzęs i lekko wznosiła się ku górze. Na koniec nanieś kreskę eyelinerem wzdłuż górnej krawędzi taśmy. Ten sam zabieg wykonaj też na drugiej powiece.

Zobacz także: Trik z TikToka na idealne brwi. To prosty sposób, który stosuje nawet Beyonce

Trik na idealną kreskę na powiece

Jeżeli brakuje ci doświadczenia w malowaniu równych kresek, możesz skorzystać z prostej metody. Wystarczy, że pomalujesz kawałek nitki czarnym markerem, dopasujesz ją do powieki, a następnie przyłożysz w wybranym miejscu. W ten sposób stworzyłaś cienką linię, którą dodatkowo warto pogrubić za pomocą kredki lub eyelinera.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.