Zamknij

Jak zrobić idealną kreskę na powiece? Potrzebujesz jednego produktu

20.08.2021 14:15

Idealna kreska na powiece jest jednym z najtrudniej osiągalnych elementów makijażu. Przy pomocy tego triku z TikToka możemy ułatwić sobie jej zrobienie.

Jak zrobić idealną kreskę na powiece? Pomoże ci ten trik z TikToka
fot. Shutterstock

Zrobienie zjawiskowego makijażu wymaga od nas naprawdę wielu umiejętności. Trzeba dobrać odpowiedni podkład, wykonać dobre konturowanie, umiejętnie zblendować cienie oraz... namalować idealne kreski na powiekach. Oczywiście nie każdy makijaż wymaga od nas tego wszystkiego naraz. Większość kobiet uwielbia jednak na co dzień podkreślić oko właśnie dobrze zrobioną kreską. Można ją wykonać przy pomocy eyelinera lub klasycznej kredki. Największą sztuką jest jednak uzyskanie odpowiedniego kształtu. Pomóc nam w tym może ten trik z TikToka. 

Zobacz także: Trik z TikToka na idealną kreskę na powiece podbił serca kobiet. Sprawdź, jak ją wykonać

Jak zrobić idealną kreskę na powiece? Pomoże ci ten trik z TikToka

Na TikToku pełno jest trików urodowych, które mogą ułatwić nam przygotowanie zjawiskowego makijażu. Wśród nich znajdziemy różne sposoby na zrobienie idealnych kresek eyelinerem. 

Tiktokerka @kat_longoria podzieliła się ze swoimi obserwatorami właśnie jedną z takich metod. Okazuje się, że do wykonania perfekcyjnych kresek używa... taśmy chirurgicznej. 

Jak zrobić idealne kreski na powiece z użyciem taśmy chirurgicznej? 

  1. Wytnijcie cienkie paski taśmy. 
  2. Jeden z nich przyklejcie na środku nosa, a następnie pociągnijcie go w stronę powiek i przyklejcie na ukos tak, żeby sięgał końcówki brwi. 
  3. Następnie dwa mniejsze plastry przyklejcie pod brwiami, żeby utworzyć kształt swojego makijażu.
  4. Namalujcie kreski wzdłuż taśm.
  5. Wypełnijcie swój wzór kolorem. 

Zobaczcie, jak robi to tiktokerka. 

Zobacz także: Co zrobić, gdy kreska eyelinerem się nie uda? Wypróbuj ten prosty trik z TikToka

Jak zrobić idealną kreskę eyelinerem?

Ten trik nie jest jedynym sposobem na zrobienie zjawiskowych kresek na powiece. Okazuje się, że możemy wykorzystać do tego także wsuwkę do włosów.

Podstawą jest również dobranie odpowiednich kosmetyków. Dobry eyeliner lub kredka nie będzie się rozmazywać i ułatwi nam wykonanie perfekcyjnego makijażu. 

Zobacz także: Kocie oko to już przeżytek. Teraz hitem będzie puppy eyeliner, który podbija TikToka

loader

Źródło: glamourmagazine.co.uk/TikTok