Zamknij

Okulary przeciwsłoneczne zostawiają ci ślady na nosie i rozmazują makijaż? Wypróbuj ten genialny trik

21.07.2021 10:20
Jak uniknąć śladów na nosie po okularach przeciwsłonecznych? Wypróbuj ten genialny trik makijażowy
fot. SHUTTERSTOCK

Chyba każda z nas choć raz, mimo dużego słońca, zostawiła okulary przeciwsłoneczne w domu w obawie przed pojawieniem się uporczywych śladów na nosie po ich noszeniu. Jeśli i ty borykasz się z takim problemem w lecie, koniecznie sprawdź ten genialny trik, który zabezpieczy twój makijaż przed okularami.

Triki z TikToka cieszą się ogromną popularnością. Są zazwyczaj bardzo proste do wykonania i - co najważniejsze - nie pochłaniają dużo czasu, a naprawdę mogą ułatwić życie. Poniżej znajdziecie sposób na zabezpieczenie makijażu przed okularami przeciwsłonecznymi. Co zrobić, żeby po ich noszeniu nie pojawiały się uporczywe ślady na nosie?

Jak uniknąć śladów na nosie po okularach przeciwsłonecznych?

Okulary przeciwsłoneczne to prawdziwy "must have" na lato. Jak żaden inny produkt chronią wzrok przed niekorzystnym działaniem promieniowania ultrafioletowego oraz zabezpieczają skórę w okolicach oczu. Dlatego większość kobiet, gdy tylko nadejdą ciepłe, słoneczne dni, ma je zawsze przy sobie. Niestety okulary mają jedną wadę - pozostawiają charakterystyczne ślady na nosie i rozmazują makijaż. Chyba każda z nas choć raz w obawie przed roztartym podkładem, zdecydowała się zostawić okulary w domu.

Co zatem zrobić, żeby po ich noszeniu nie pojawiały się uporczywe ślady na nosie? Okazuje się, że jest na to prosty sposób. Janine Holmes, makijażystka m.in. Demi Lovato, na swoim profilu na TikToku podzieliła się z obserwatorami genialnym trikiem.

Ślady na nosie po okularach przeciwsłonecznych: trik z TikToka odmieni twoje życie

Wizażystka gwiazd rekomenduje, by w miejscu na nosie, gdzie zazwyczaj odbijają się okulary, zaaplikować odrobinę bazy pod cienie do powiek. Następnie nałożyć na to podkład lub korektor pod oczy i dokładnie zblendować. 

Ten prosty trik pozwoli cieszyć się pięknym, trwałym makijażem, bez obawy o pojawienie się śladów po okularach przeciwsłonecznych. 

RadioZET.pl/dziendobry.tvn.pl