Zamknij

Jak przyciemnić podkład? Oto trzy proste i tanie sposoby, które można wykonać w domu

23.04.2021 09:45
Jak przyciemnić podkład? Oto trzy proste i tanie sposoby, które można wykonać w domu
fot. SHUTTERSTOCK

Chyba każda z nas choć raz nieodpowiednio dopasowała kolor podkładu do skóry twarzy i wybrała produkt o zbyt jasnej tonacji. Nie trzeba jednak od razu pozbywać się takiego fluidu. Oto trzy proste i - co najważniejsze - niedrogie sposoby na przyciemnienie podkładu.

Domowe sposoby to temat, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić. Takie metody są przeważnie bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas znajdzie w domu. Poniżej znajdziecie prosty sposób na przyciemnienie zbyt jasnego podkładu.

Domowe sposoby na przyciemnienie podkładu

Podkład to niezwykle istotny element makijażu, a wiele kobiet nie rusza się bez niego z domu. Nic dziwnego, w końcu potrafi skutecznie zamaskować mniejsze i większe niedoskonałości, a przy tym wyrównuje koloryt cery. Ważne jest więc, aby odpowiednio dopasować kolor podkładu do naszej skóry twarzy. Jeśli wybierzemy za jasny, możemy wyglądać karykaturalnie.

Zobacz też: Jak rozjaśnić za ciemny podkład? Oto trzy domowe sposoby, które są proste i skuteczne

Często problem z posiadaniem fluidu o zbyt jasnej tonacji pojawia się także po powrocie z wakacji. Opalona skóra potrzebuje oczywiście ciemniejszego odcienia podkładu. W takiej sytuacji nie trzeba jednak od razu pozbywać się niedopasowanego fluidu. Jest kilka domowych sposób, które pomogą przyciemnić podkład.

Pierwszym z nich jest zakup specjalnego mixera do fluidów, który przeznaczony jest do zmieniania tonacji podkładów. Latem warto zaopatrzyć się w brązowy i jego niewielką ilość wymieszać z naszym fluidem. Tego typu produkt można dostać przykładowo w drogerii Hebe - w promocyjnej cenie kupimy go już za mniej niż 12 zł.

Jak przyciemnić podkład? Domowe i tanie sposoby

Kolejną metodą jest użycie ciemniejszego pudru na fluid. Najlepiej wybrać taki, który będzie o jeden lub dwa tony "mocniejszy" niż nasz podkład. Niektórzy zamiast pudru używają bronzera, jednak w tym wypadku trzeba uważać, żeby nie przesadzić z jego ilością. Nieumiejętne nałożenie produktu może sprawić, że będziemy wyglądać karykaturalnie. 

Ostatnią już metodą jest zmieszanie naszego jasnego fluidu z ciemniejszym podkładem lub płynnym korektorem, który przykładowo zalega nam na półce. Nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć produkty dwóch różnych marek, o innych konstytencjach. Sposób ten pozwoli nam uzyskać nawet kilka nowych odcieni. Wszystko zależeć będzie od tego, jakich użyjemy proporcji.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl